Samsung Pay trafi do powszechnego użytku

Już wkrótce system płatności mobilnych od Samsunga może trafić do wszystkich telefonów tego producenta.

Projektantom smartfonów marzy się świat, w którym niemal wszystkie czynności możemy wykonywać za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Inteligentne telefony uśmierciły już odtwarzacze mp3, powoli dobijają aparaty kompaktowe i zmiotły z powierzchni ziemi takie przestarzałe rozwiązania jak notatniki czy dyktafony. Ale karty płatnicze wciąż nie uległy, a Samsung chce to zmienić.

Koreańczycy od kilku lat próbują wypromować autorski system płatności mobilnych Samsung Pay, niestety jest on dostępny wyłącznie w smartfonach z najwyższej półki, do których dostęp mają wyłącznie nieliczni użytkownicy. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez dziennikarzy Mashable India, ta sytuacja wkrótce może ulec zmianie: podobno Samsung planuje udostępnić wspomnianą aplikację na tańszych urządzeniach, m.in. smartfonach z linii Galaxy J, które trafią na Indyjski rynek.

Jak już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić to kraje azjatyckie będą pełnić rolę królika doświadczalnego i to na ich przykładzie Samsung sprawdzi, czy warto wprowadzać usługę Pay do mniej wyspecjalizowanych urządzeń. Niestety, nawet jeśli testy zakończą się pomyślnie, nie wszyscy użytkownicy smartfonów od tego producenta będą mogli płacić bezdotykowo przy wykorzystaniu swojego telefonu, gdyż korzystanie z Samsung Pay wymagana nie tylko aktualizacji oprogramowania, potrzebne jest także wprowadzenie zmian w podzespołach. O ile nie będzie z tym problemu w przypadku nowych urządzeń, to te które już teraz są na rynku, nie będą kompatybilne z Pay.

Za kilka miesięcy powinniśmy dowiedzieć się, czy eksperyment Samsunga zakończy się sukcesem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz