Samsung opatentował nietypowy ekran

Inżynierowie Samsunga przedstawili projekt smartfona z czujnikami „wtopionymi” w ekran.

Projektanci Apple podjęli niezwykle odważny krok usuwając przycisk Home z iPhone’a X. Niestety, mimo iż ekran tego telefonu jest oszałamiający, ma jedną wadę – wcięcie przy górnej krawędzi. Nawet jeśli firma stworzyłaby telefon z czytnikiem linii papilarnych pod wyświetlaczem, wciąż nie pozbyłaby się tego wycięcia, w którym ukryto wszystkie podzespoły przedniego aparatu oraz technologii TrueDepth. Jak się okazuje, inżynierowie Samsunga znaleźli rozwiązanie tego problemu.

Duński portal LetsGoDigital zaprezentował intrygujący patent złożony przez Samsunga, w którym opisano smartfona z bezramkowym ekranem z wpuszczonymi w niego podzespołami kamery oraz czytnikiem linii papilarnych. Wyświetlacz rozciągałby się od krawędzi, a tylko niewielkie elementy byłyby w nim wycięte, dzięki czemu wyświetlilibyśmy znacznie więcej informacji.

Co ciekawe, patent został złożony na długo przed zaprezentowaniem iPhone’a X, jest datowany na 2016 rok. Jeśli inżynierowie Samsunga chcieliby dziś wdrożyć takie rozwiązanie do swoich smartfonów, mogliby wykorzystać technologię opatentowaną przez Synaptics i umieścić pod takim ekranem czytnik linii papilarnych. To oczywiście tylko i wyłącznie nasze czcze życzenia i złożenie patentu nie oznacza, że Samsung wdroży takie rozwiązanie, ale po cichu liczymy na to, że w taki właśnie sposób spróbuje zawalczyć z iPhone’em X oraz jego następcami.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz