Samsung na potrójnym szkle

Przyszłoroczny Galaxy S ma być wyposażony w potrójny układ optyczny.

Większość najważniejszych premier smartfonowych tego roku mamy już za sobą. Swoje karty wyłożyć ma jeszcze Lenovo z modelem Z5, Google z nowymi Pixelami, Apple z kolejnymi iPhone’ami oraz Samsung z Galaxy Note 9. Jednak nawet na temat tych urządzeń wiemy już całkiem sporo dzięki licznym przeciekom przedostającym się do sieci. To znak, że czas zastanawiać się nad tym, co pokaże nam 2019 rok. A według koreańskiego magazynu The Investor Samsung zdecyduje się wprowadzić do kolejnego smartfona z linii Galaxy S potrójny układ optyczny podobny do tego, który oferuje Huawei P20.

Współczesne smartfony są już tak wydajne, że jedyne istotne innowacje wprowadzane z kolejnymi generacjami skupiają się na poprawie możliwości aparatu, nic więc dziwnego, że projektanci Samsunga na bieżąco reagują na potrzeby klientów i dają im to, czego oczekują. Huawei P20 ze swoim potrójnym układem optycznym rozbił bank, Samsung nie chce zmarnować okazji do zarobienia na tym rozwiązaniu. Według Kim Dong-wona, analityka z KB Securities, który wypowiadał się na łamach magazynu, to ta funkcja będzie kluczowym wabikiem na klientów zainteresowanych kolejnym Samsungiem Galaxy S.

Jeśli przewidywania okażą się prawdziwe, na rynku rozgorzeje zacięta walka o serca miłośników fotografii mobilnej. Samsung w tym roku pokazał, że wie, jak przyciągnąć uwagę fotoentuzjastów, montując w aparatach z serii Galaxy S9 obiektyw ze zmienną przysłoną. Czy wprowadzenie potrójnego aparatu będzie jedyną innowacją fotograficzną w S10? A może w końcu doczekamy się układu z obiektywem o zmiennej ogniskowej? O tym dowiemy się prawdopodobnie pod koniec roku, kiedy w internecie pojawią się pierwsze przecieki na temat tego telefonu.

Odpowiedz