Samsung ma powody do zadowolenia

Wpadka z Galaxy Note 7 nie zaważyła na sukcesie Galaxy S8. Telefony sprzedają się wyśmienicie.

Dobra passa Samsunga skończyła się w drugiej połowie minionego roku – kiedy okazało się, że Galaxy Note 7 ma wadę fabryczną, która doprowadza do przegrzewania się telefonu, wiele osób wieszczyło spadek zaufania do koreańskiej firmy a w efekcie spadek sprzedaży następnych supersmartfonów od tego producenta. Czas odłożyć te nietrafne przewidywania na bok, gdyż Samsung Galaxy S8 okazała się ogromnym sprzedażowym sukcesem.

Koh Dong-jin, prezesem działu smartfonów Samsunga, ujawnił bardzo obiecujące dane dotyczące najnowszego telefonu firmy – mimo brzmienia pod postacią Note’a 7, Samsung Galaxy S8 rozchodzi się w przedsprzedaży zauważalnie lepiej niż zeszłoroczny model S7. Niestety, Koh nie podał żadnych szczegółowych danych sprzedażowych, dlatego na dokładne liczby będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Mimo to już teraz firma może ogłosić spektakularny sukces. Po wpadce z modelem Note 7 korporacja nie miała dobrej pracy, na szczęście udało się szybko i sprawnie wycofać wadliwe urządzenia z rynku i przekonać użytkowników do zakupu modelu S8. Jednego z wielu telefonów, który będzie wyznaczał trendy mobilne w 2017 roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz