Samsung Galaxy X – wniosek patentowy

W urzędzie patentowym znaleziono wniosek Samsunga, z którego można wywnioskować, jak będzie wyglądał elastyczny Galaxy X.

Koreańczycy skrzętnie ukrywają informacje o ich przełomowym smartfonie, który będzie korzystał z elastycznego wyświetlacza. Mimo iż firma zapowiedziała, że takie urządzenie trafi wkrótce na rynek, nie komentuje żadnych plotek dotyczących tego sprzętu.

A tych pojawia się całkiem sporo. Wiemy już, że telefon najprawdopodobniej będzie nazywał się Galaxy X i będzie przypominał składaną książeczkę. Ten ostatni przeciek zdaje się potwierdzać wniosek patentowy Samsunga, który pokazuje smartfona zginanego w połowie z elastycznym, jednoczęściowym wyświetlaczem dotykowym.

Na zdjęciach widać także, że w tej elastycznej części umieszczono złącze ładowania. Sprytne rozwiązanie, ale może mieć jedną podstawową wadę: nie skorzystamy z telefonu, gdy podepniemy go do prądu.

 

Warto przy okazji pamiętać, że sam fakt złożenia takiego wniosku nie oznacza, że tak właśnie będzie wyglądać Samsung Galaxy X. Już nie raz docieraliśmy do patentów, które nigdy nie weszły w życie. Mimo to o dalsze losy Galaxy X możemy być spokojni: nawet jeśli smartfon nie będzie wyglądał tak, jak w tym wniosku, na pewno powstanie. Tak twierdzą nie tylko autorzy przecieków, ale także szefostwo Samsunga, które przewidziało, że elastyczne smartfony trafią na rynek w 2017 roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz