Samsung Galaxy X coraz bliżej

Elastyczne smartfony wkrótce mogą trafić do powszechnego użytku.

Przedstawiciele Samsunga od lat obiecują nam wprowadzenie do sprzedaży urządzeń mobilnych wyposażonych w elastyczne wyświetlacze. Najpierw obiecywano nam, że sprzęt ten trafi do dystrybucji w 2017 roku, później przesunięto datę jego premiery na ten rok, nie wdając się jednak zbytnio w szczegóły. W tym tygodniu po raz kolejny potwierdzono, że firmie zależy na wprowadzeniu tej technologii do użytku.

Jak poinformowali dziennikarze Pocket-lint, przedstawiciele Samsunga przyznali, że w 2018 największe nadzieje pokładają w dwóch innowacyjnych rozwiązaniach: asystencie głosowym Bixby oraz elastycznych ekranach OLED. Wprowadzenie urządzeń wyposażonych w giętkie wyświetlacze miałoby napędzić rozwój firmy i pomóc dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Niestety, przedstawiciele Samsunga nie wspominają na razie o żadnych szczegółach dotyczących urządzeń z elastycznym ekranem, mimo iż nazwa Galaxy X od wielu miesięcy pojawia się przy okazji plotek na temat tych sprzętów. Nie wiemy, kiedy takie smartfony miałyby zadebiutować, ani jak będą wyglądać, skazani jesteśmy wyłącznie na sprzeczne plotki. Na dobrą sprawę nie mamy pojęcia, czy urządzenie będzie telefonem, czy tabletem. Jednego możemy być jednak niemal pewni – w tym roku Galaxy X w końcu powinien trafić w nasze ręce.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz