Samsung Galaxy S8 od… Microsoftu?

Tak, to nie żart. Microsoft wypuści własną odsłonę Samsunga Galaxy S8.

Wydaje się, że Apple, Google i Microsoft powinni zwalczać się w branży mobilnej, rzucać sobie kłody pod nogi i robić wszystko, aby uprzykrzyć życie konkurentom. Tymczasem firma z Redmond porozumiała się z Samsungiem i opracowała dość nietypowy telefon: Galaxy S8 Microsoft Edition.

Smartfon będzie dostępny wyłącznie na rynku amerykańskim i ze sprzętowego punktu widzenia nie będzie niczym różnił się od klasycznego modelu S8. Microsoft wprowadzi za to modyfikacje w nakładce graficznej i doda kilka aplikacji niedostępnych w standardowej wersji: asystenta głosowego Cortana, dysk OneDrive, Skype’a czy MSN News. Telefon ma być skierowany do użytkowników, którzy w pracy na co dzień wykorzystują narzędzia od Microsoftu.

Warto przy okazji zauważyć, że pakiet Office będzie dostępny zarówno w standardowej wersji S8 jak i w wersji ME. Taki ruch ze strony Microsoftu może dziwić, ale firma najprawdopodobniej zrozumiała, że Windows 10 nigdy nie będzie w stanie na równi rywalizować z Androidem na rynku mobilnym, dlatego zdecydowano się pójść ścieżką, którą obrało BlackBerry i skupić się na aplikacjach, a nie na smartfonach.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz