Samsung Galaxy Note 8 – specyfikacja

Wiemy już, jak będzie wyglądać kolejny phablet od Samsunga. Czas przyjrzeć się jego specyfikacji.

Samsung Galaxy Note 8 na pierwszy rzut oka może różnić się od klasycznej serii S8 wyłącznie rozmiarem oraz obecnością wbudowanego rysika. Ale to specyfikacja często decyduje o zakupie nowego telefonu. Czy w przypadku Note’a 8 możemy mówić o rewolucji, czy to po prostu powiększona wersja modelu S8?

Wątpliwości te rozwiał nie kto inny jak główny informator branży mobilnej, Evan Blass, który na łamach serwisu VentrueBeat podzielił się specyfikacją technologiczną kolejnego phabletu od Samsunga. Jeśli ktoś liczył na to, że Note 8 wprowadzi zupełnie nową jakość na rynek smartfonów, może się nieco rozczarować – sprzęt będzie pracować pod kontrolą jednego z dwóch procesorów, Exynosa 8895 lub Snapdragona 835, a jego 6,3-calowy ekran Super AMOLED będzie pracował w rozdzielczości QHD+. Taką samą specyfikacją (nie licząc rozmiaru ekranu) mogły pochwalić się urządzenia z serii S8. Zwiększono za to liczbę pamięci RAM z 4 GB do 6 GB, choć większość użytkowników i tak nie będzie w stanie wykorzystać tej dodatkowej mocy.

Nie oznacza to jednak, że po Note’a sięgną wyłącznie ci, którzy chcieliby kupić S8 w większej wersji, Samsung przyzwyczaił nas do tego, że to w serii Note wprowadzane są nowe rozwiązania technologiczne, nie inaczej będzie i w tym przypadku. Note 8 ma być pierwszym smartfonem koreańskiej firmy, który pozwoli nam korzystać z podwójnego układu optycznego, upowszechnionego przez konkurencję. Ponadto zwiększy się także pojemność baterii do 3300 mAh. O tym, jakie rozwiązania systemowe będzie oferować ten sprzęt dowiemy się już 23 sierpnia, podczas oficjalnej prezentacji urządzenia.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz