Samsung Galaxy Note 7 oficjalnie

Firma Samsung  zaprezentowała swój najnowszy smartfon Galaxy Note 7. Zobacz, czym skusi klientów.

Najważniejszym elementem telefonu jest rysik i to od niego Koreańczycy rozpoczęli prezentację tego urządzenia. Jak twierdzi Samsung, nowy rysik S Pen w Galaxy Note 7 jest czymś więcej niż narzędziem do pisania – to klucz do większej produktywności i precyzji. Użytkownicy mogą wprowadzać notatki bez odblokowywania urządzenia dzięki funkcji Screen off, a potem przypinać je do zawsze aktywnego ekranu Always On Display. Rysik umożliwia również tworzenie GIFów za pośrednictwem funkcji Smart Select. Dodatkowo, nowe funkcje Air Command, w tym Magnify oraz Translate, pozwalają powiększać elementy ekranu oraz automatycznie tłumaczyć tekst za pomocą jednego pociągnięcia rysika.

Nowy rysik S Pen ma działać płynniej i precyzyjniej niż dotychczas. Mniejsza, zaledwie 0.7-milimetrowa, końcówka oraz ulepszony sensor nacisku mają wiernie oddawać wrażenie z pisania piórek. Telefon jest też wodoodporny, ma certyfikat IP68, dlatego pozwoli zapisywać notatki i szkice nawet jeżeli ekran urządzenia będzie mokry.

Zaawansowane zabezpieczenia

O bezpieczeństwo danych i prywatności użytkownika dba system Samsung Knox. Oferuje on zaawansowaną biometryczną weryfikację tożsamości za pomocą skanowania odcisków palców i tęczówek. Galaxy Note 7 wyposażono także w funkcję Secure Folder, dzięki której powstaje osobny folder z dodatkowym poziomem weryfikacji. Skanowanie tęczówki będzie również wykorzystywane do autoryzowania bezpiecznych płatności za pomocą systemu Samsung Pay, gdy ten w końcu trafi do naszego kraju.

Rozrywka

Galaxy Note 7  wyposażono w zakrzywiony ekran QHD Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala, który ma świetnie sprawdzić się do oglądania i strumieniowania filmów w wysokiej jakości. Dobrze sprawdzi się także z nowymi okularami Gear VR, które pozwolą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości: wysokiej klasy ekran oraz sprawny procesor zagwarantują płynną zabawę. Galaxy Note 7 współpracuje także z kamerą Gear 360 filmującą w wysokiej rozdzielczości (3840×1920), dzięki której można w łatwy sposób tworzyć dookolne materiały wideo. Tak zachowanymi wspomnieniami podzielimy się ze swoimi znajomymi na takich platformach jak YouTube 360 czy Facebook oraz za pośrednictwem gogli Gear VR.

Wykonanie

Każda krawędź, powierzchnia i szczegół urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodny chwyt, łatwiejszą obsługę jedną ręką oraz wytrzymałość dzięki szkłu Gorilla Glass 5. Galaxy Note 7 ma duży ekran o obustronnie zakrzywionej powierzchni, która zapewnia odpowiedni balans i lekkość użytkowania. Wyświetlacz pozwala na korzystanie z funkcji Edge Panel, dzięki której można jednym kliknięciem uzyskać dostęp do powiadomień, aplikacji i informacji.

Galaxy Note 7 wyposażony w ten sam aparat, który znajdziemy w smartfonach Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, dlatego dokładnie wiemy, czego się po nim spodziewać – wystarczy przejrzeć recenzje aparatu w tamtych słuchawkach, by już teraz wyrobić sobie opinie na temat soczewki w Note 7. Oprócz 64 GB pamięci wewnętrznej, smartfon oferuje rozszerzenie pojemności dzięki kartom microSD do 256 GB. Telefon wyposażono w baterię o pojemności 3,500 mAh, naładujemy go przy wykorzystaniu nowego portu USB typu C oraz ładowarek bezprzewodowych.

Ekosystem połączonych doświadczeń

Galaxy Note 7 to jeden z elementów systemu aplikacji i urządzeń połączonych. Użytkownicy mogą dbać o zdrowie i kondycję dzięki połączeniu urządzenia z opaską Gear Fit2 i Gear IconX oraz aplikacją SHealth 5.0. Funkcja Smart Switch może być jeszcze lepsza dzięki połączeniu z Samsung Cloud, która zapewnia stały backup danych i łatwe przekazywanie różnych informacji między urządzeniami. Użytkownicy Galaxy Note 7 będą mogli skorzystać także z 15 GB darmowej przestrzeni w Samsung Cloud.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz