Samochody ładowane błyskawicznie

Samsung stworzył szybkie ładowarki dla smartfonów, teraz czas na samochody.

Liczba elektrycznych i hybrydowych samochodów znacząco wzrosła w ostatnich latach, ale na prawdziwą ekologiczną rewolucję w motoryzacji przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Problemem nie jest wcale dostępność elektrycznych aut lecz problemy z ich ładowaniem. Napełnienie baterii to często kilkugodzinny proces, a liczba stacji ładowania jest żenująco niska. Samsung chce rozwiązać ten problem.

Korporacja poinformowała media o opracowaniu nowej baterii samochodowej, którą można naładować do poziomu 80% zaledwie w 20 minut. Ogniwo będzie tak wydajne, że bez problemu wystarczy na przejechanie nawet 500 kilometrów. Skracając czas ładowania i wydłużając czas pracy baterii firma może przyczynić się do gwałtowniejszego wzrostu branży samochodów elektrycznych, niestety nie mamy co liczyć na błyskawiczne wprowadzenie tego rozwiązania do powszechnego użytku. Przedstawiciele Samsunga twierdzą, że ogniwo może wyjść z fazy prototypowej dopiero w 2021 roku. Do tego czasu Tesla oraz inne korporacje mogą opracować jeszcze wydajniejsze rozwiązania.

Po cichu liczymy na to, że zapowiedź Samsunga przyspieszy opracowywanie podobnych ogniw i w 2021 roku samochody elektryczne będą rządzić na rynku motoryzacyjnym, a spalinowce będą tylko pieśnią przeszłości.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz