Rzutki, w które zawsze wygrasz

Nigdy nie szła ci gra w rzutki? Ten gadżet uczyni z ciebie mistrza.

Jeśli jesteś jednym z tych graczy w rzutki, którzy cieszą się, kiedy uda im się choć trafić w tarczę, prawdopodobnie zainteresujesz się tym gadżetem. To inteligentna tarcza, dzięki której z totalnego laika przeobrazisz się w mistrza tego barowego sportu.

YouTuber Mark Rober spędził kilka lat projektując tarczę dostosowującą się do zawodnika. Nie musisz wysilać się, aby trafić w jej środek – tarcza przeanalizuje ruch rzuconej lotki i przemieści się, aby ta trafiła w sam środek. Brzmi jak bajka? Jeszcze lepiej prezentuje się mechanizm, który kontroluje ten niezwykły gadżet.

Inteligentna tarcza została zaprojektowana od zera, Rober stworzył zarówno system przemieszczania jak i algorytm odpowiadający za śledzenie toru lotu rzutki oraz obliczanie miejsca jej uderzenia. Największym wyzwaniem było nauczenie wszystkich elementów wzajemnej współpracy, gdyż dane należały przeanalizować i skorygować położenie tarczy w ciągu zaledwie 400 milisekund. Na szczęście udało się, a efekt ciężkich, wielomiesięcznych prac Robera możesz obejrzeć na powyższym filmie:

Trzeba przyznać, że system sprawuje się doskonale i nawet najbardziej upici i niecelni gracze trafiają w sam środek tarczy… o ile jej twórca nie włączy specjalnego trybu, w którym gracz zawsze pudłuje.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz