Rzeczywistość połączona dla Xboksa One

Microsoft nie stworzył gogli VR dla swojej konsoli. Powód jest prosty – pracuje nad czymś niezwykłym.

Kiedy wszyscy producenci próbują przekonać nam do tego, jak genialna jest rzeczywistość wirtualna, Microsoft stoi w cieniu i nie włącza się do tej gry. Przynajmniej bezpośrednio, gdyż wraz z premierą Windowsa 10 pokazał własny pomysł na rozwój technologii – hełm HoloLens,  który ma wprowadzić nas do świata rzeczywistości rozszerzonej. Choć ten sprzęt zaprojektowano z myślą o Windowsie, doświadczenia zebrane podczas jego projektowania posłużą do odświeżenia rynku konsolowego, o czym firma wspomina na swoim blogu.

Jak się okazuje, Microsoft chce przejść od rzeczywistości rozszerzonej do rzeczywistości połączonej i mieszać treści wirtualne z prawdziwym światem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to technologie bardzo do siebie zbieżne i jest tym sporo racji. Ale bardziej od tego, czym się różnią, interesuje nas to, co Microsoft napisał o dostępności tego rozwiązania: firma oficjalnie przyznała się, że do 2018 roku planuje zademonstrować gogle rzeczywistości połączonej, które będą pracowały z konsolami Xbox One, w tym z tajemniczym Projektem Scorpio, który zadebiutuje pod koniec roku.

Gogle które widać na zdjęciu głównym, opracowano we współpracy z firmą Acer i to one wprowadzą Microsoft do wąskiego grona producentów zainteresowanych zrewolucjonizowaniem sposobu wyświetlania wirtualnych treści. W pierwszej kolejności z gogli skorzystają użytkownicy komputerów z Windowsem 10, którzy będą królikami doświadczalnymi dla tej technologii, a za kilkanaście miesięcy Microsoft odpowie na gogle PlayStation VR we własnym, intrygującym stylu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz