Roboty od MIT pomogą stworzyć meble

Uwielbiasz Ikeę, ale nie zawsze znajdujesz w niej meble, których szukasz? MIT pozwoli ci je stworzyć.

Żyjemy w erze zautomatyzowanej technologii. W kieszeniach mamy inteligentnych asystentów, roboty same sprzątają nasze mieszkania a po ulicach jeździ coraz więcej autonomicznych pojazdów. Członkowie MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) uznali, że czas zaprojektować inteligentnego stolarza, który pomoże nam stworzyć meble według własnego projektu.

Inteligentny stolarz AutoSaw składa się z kilku współpracujących ze sobą robotów o wyspecjalizowanych umiejętnościach – jedne przenoszą elementy, inne je nacinają. Wspólnymi siłami są w stanie szybko i sprawnie przygotować elementy do złożenia mebli autorskiego projektu. Nasze zadanie ogranicza się głównie do zaprojektowania przedmiotów w prostym CAD-owskim programie OnShape, resztę wykonają za nas ci mali robotnicy. Zobacz, jak sprawują się podczas pracy:

Kiedy wszystkie elementy będą już gotowe, przez proces montażu przeprowadzi nas prosta obrazkowa instrukcja. W obecnej formie Auto Saw pozwoli złożyć najprostsze przedmioty takie jak krzesła czy stoły, ale naukowcy CSAIL wciąż będą go dopracowywać, aby w przyszłości nie tylko przygotowywał elementy do montażu, ale także składał za nas meble. Jeśli dopną swego, w przyszłości projektowanie mebli na wymiar będzie znacznie łatwiejsze.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz