Roboty Domino’s dostarczą pizzę w Europie

Sieć Domino’s będzie testować roboty dostawcze na terenie Niemiec oraz Holandii.

Roboty. Roboty są wszędzie. Sieć pizzerii Domino’s również korzysta z ich usług i planuje wykorzystywać je do dostarczania zamówień w Europie. Program pilotażowych dostaw nie obejmie niestety Polski, ale jeśli będziesz w Niemczech lub Holandii, już wkrótce będziesz mógł sprawdzić, czy roboty równie sprawnie radzą sobie z dowozem placków, co żywi kierowcy.

Nie jest to pierwsza próba wykorzystania nowatorskich technologii przez tę sieć, w zeszłym roku Domino’s testował na terenie Nowej Zelandii drony dostawcze. W Europie sieć wykorzysta małe sześciokołowe pojazdy wyprodukowane przez londyńską firmę Starship Technologies, takie pojazdy sprawdzą się znacznie lepiej w dużych aglomeracjach niż drony wykorzystywane w Nowej Zelandii.

Wbrew pozorom nie są to jedynie działania marketingowe, mające przyciągnąć uwagę klientów. Jak zauważył szef Domino’s, Don Meij, w ciągu najbliższych dziesięciu lat zapotrzebowanie na dostawców pizzy będzie tak wielkie, że może zabraknąć rąk do pracy. Dzięki robotom firma będzie mogła szybciej przeprowadzać ekspansję na nowe rynki oraz – co z naszego punktu widzenia jest najważniejsze – skrócić czas oczekiwania na dostawę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz