Recenzja Logitech Craft

Logitech wyposażył tę klawiaturę w nietypowy dodatek – pokrętło funkcyjne. Czy warto ją mieć?

Firma Logitech zawsze kojarzyła mi się z dość zachowawczym podejściem do technologii. Ich urządzenia były proste i funkcjonalne, projektanci stawiali na sprawdzone rozwiązania i rzadko decydowali się na eksperymenty. Klawiatura Craft jest jednym z tych wyjątkowych sprzętów – wyposażono ją w pokrętło funkcyjne, które do złudzenia przypomina Surface Diala.

Urządzenie zaprojektowano  z myślą o cyfrowych artystach – za pomocą tego zmyślnego gadżetu możemy regulować między innymi parametry pędzli w Photoshopie. Wystarczy lekko dotknąć górnej części pokrętła, aby przełączać się między różnymi trybami pracy (grubość pędzla, przenikanie etc.), a następnie zakręcić nim, aby wybrać pożądaną wartość. Co więcej, pokrętło automatycznie dobierze dostępne opcje do używanego narzędzia.

Logitech zaprogramował klawiaturę do korzystania z najbardziej popularnych aplikacji graficznych, ale jeśli chcemy, możemy własnoręcznie skonfigurować profile pracy dla każdej aplikacji. W przypadku niestandardowych programów pokrętło pozwoli wyzwolić tylko proste akcje, ale Logitech oddał nam do dyspozycji jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie – w każdym profilu możemy przypisać do klawiszy F1-F12 własnoręcznie skonfigurowane makra.

Jeśli zaś chodzi o komfort samego pisania, to mamy tu do czynienia z klasyczną membranówką Logitech. Klawisze mają niski skok, wciskają się bardzo miękko i mają zagłębienia, w których palce wygodnie się układają. Jeśli przydusisz przycisk zbyt lekko Craft może tego nie zarejestrować, ale to dość powszechna przypadłość klawiatur o takiej konstrukcji. Za to szalenie podoba mi się podświetlenie, które załącza się automatycznie, kiedy dłonie znajdą się nad klawiszami.

Szkoda, że Logitech nie zdecydował się na zastosowanie całkowicie aluminiowej obudowy. Jedynie górny panel wykonano z metalu, reszta to dość wytrzymały plastik. Na szczęście klawiatura jest ciężka i nie ślizga się podczas pisania.

Zakręć tym
Pokrętło pracuje w dwóch trybach – płynnego i skokowego przewijania. Wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko w programach graficznych, może posłużyć na przykład do przełączania zakładek w przeglądarce.

3w1
Podczas pracy na komputerze często korzystasz z telefonu? Tę klawiaturę możesz sparować z trzema urządzeniami jednocześnie i przełączać się między nimi wykorzystując dedykowane przyciski. Wygodne rozwiązanie.

Logitech Craft To piękny sprzęt,który docenią głównie artyści
Jestem przyzwyczajony do pracy z klawiaturą mechaniczną, dlatego zawsze obawiam się przesiadki na membranówkę. O dziwo pisanie na Crafcie okazało się niezwykle przyjemne, główni za sprawą niskiego skoku i wyprofilowanych klawiszy. Podoba mi się, że pokrętło i makra dostosowują się do używanej aplikacji, ale od klawiatury w tej cenie oczekiwałem znacznie pojemniejszej baterii – ta w Crafcie potrafi rozładować się po dwóch dniach pracy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz