Razer Phone – ludzie od gier zrobili smartfona

Firma Razer zaprezentowała Razer Phone – nowy na rynku smartfon, który ma przenieść indywidualną rozrywkę na nieznany wcześniej poziom. Konsumentów ma przekonać ekran z odświeżaniem 120 Hz czy dekoder Dolby Atmos.

Ekran i dźwięk

Razer Phone wyposażono w pierwszy na świecie ekran 120 Hz UltraMotion, zapewniający odświeżanie i płynność wyświetlania grafiki na poziomie nieporównanie lepszym od innych współczesnych smartfonów. UltraMotion to technologia, która synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza z procesorem graficznym, w celu usunięcia tzw. tearingu (czyli rozrywania ekranu) i zmniejszenia do minimum opóźnienia sygnału, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii akumulatora. 5.72 calowy ekran, Quad HD IGZO LCD, zapewni żywe i wyraźne obrazy w szerokiej gamie kolorystycznej. IZGO to technologia opracowana przez firmę Sharp.

Dzięki przednim głośnikom i dedykowanym wzmacniaczom oraz technologii Dolby Atmos, Razer Phone ma zapewnić dźwięk o kinowej jakości. Certyfikowane przez THX złącze audio USB-C razem z 24 bitowym cyfrowym konwerterem dźwięku (DAC) ma według producenta zagwarantować niemal audiofilską jakość dźwięku.

Wydajność

Razer Phone wyposażono w mobilną platformę Qualcomm Snapdragon 835, wspieraną przez aż 8 GB pamięci RAM. Dzięki aplikacji Razer Game Booster użytkownicy mogą w pełni zapanować nad rozgrywką, a układ chłodzenia zmniejszy tzw. throttling (obniżenie taktowania procesora), aby zmaksymalizować moc i wydajność smartfona.

Telefon wyposażono w duży akumulator o pojemności 4 000 mAh. Dzięki temu gracze mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką przez cały dzień, a technologia Qualcomm Quick Charge 4+ pozwoli na szybkie ponowne naładowanie akumulatora.

Aparat

Dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 Mpix czynią z Razer Phone wszechstronne narzędzie fotograficzne. Płynne i szybkie przybliżenie (w zakresie od szerokich kątów do ujęć teleobiektywowych) można kontrolować za pomocą jednego gestu dwoma palcami. Dzięki dwutonowej lampie błyskowej wszystkie fotografowane obiekty będą zawsze wyglądać naturalnie.

Budowa

Korpus telefonu mierzy 8 mm grubości co należy do rynkowej średniej. W smartfonie zainstalowano system Android Nougat, który wiosną 2018 roku zostanie zaktualizowany do wersji Oreo. Urządzenie wyposażono w aplikację Nova Launcher Prime zintegrowaną z Asystentem Google. Oferuje on wyjątkowe możliwości dostosowania Androida do własnych potrzeb i preferencji.

Partnerzy

Razer zawarł partnerstwa z producentami i deweloperami gier jak  Tencent i Square Enix. Pozwoli to na przeniesienie najlepszych doświadczeń z gier do segmentu mobilnego, a także na pełne wykorzystanie cech telefonu. Gry mobilne zostały zoptymalizowane przez partnerów do działania z ekranem UltraMotion z w zakresie do 120 klatek na sekundę.

Przykładowe tytuły:

  • Final Fantasy® XV Pocket Edition” Square Enix
  • “Gear.Club” Eden Games
  • “Lineage 2: Revolution” Netmarble Games Corporation
  • “Old School RuneScape” Jagex Limited
  • RuneScape” Jagex Limited
  • “Shadowgun Legends” Madfinger Games
  • “Tekken” BANDAI NAMCO Entertainment Europe
  • “Titanfall: Assault” NEXON Co., Ltd. and Particle City, Inc.
  • “World of Tanks Blitz” Wargaming Group Limited

Cena

700 Euro (około 3000 zł).

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz