Raspberry Pi wysłucha twoich komend

Korzystasz z Raspberry Pi? Dzięki Google zamienisz ten mikrokomputer w asystenta głosowego.

W sieci znajdziesz mnóstwo pomysłów na wykorzystanie mikrokomputerów Raspberry Pi przy tworzeniu systemu inteligentnego domu. Niestety, do tej pory musieliśmy wykazać się sporą determinacją i wiedzą, aby wdrożyć je w życie. Na szczęście z pomocą przyszli nam inżynierowie Google, którzy dogadali się z projektantami Raspberry Pi i stworzyli prosty zestaw, dzięki któremu nauczymy nasz malinowe komputery wysłuchiwania komend głosowych.

Zestaw akcesoriów Voice HAT pozwoli zamienić Raspberry Pi w urządzenie współpracujące z asystentem Google i jak przystało na dodatek do budżetowego mikrokomputera, możesz kupić go w śmiesznej cenie. Wystarczy kupić ostatnie wydanie magazynu Raspberry Pi za 6 funtów, aby chałupniczą metodą skonstruować urządzenie reagujące na komendę „Ok, Google”. W skład zestawu wchodzi proste kartonowe opakowanie, mikrofon oraz wszystkie elementy potrzebne do skonstruowania inteligentnego głośnika. Do jego stworzenia potrzebny będzioe oczywiście sam mikrtokomputer Raspberry w wersji Pi 3.

Nie martw się, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w malinowym świecie, wraz z magazynem otrzymasz dokładną instrukcję montażu oraz instalacji oprogramowania. Gotowy do stworzenia swojego pierwszego kartonowego asystenta?

PODOBNE POSTY

Odpowiedz