Radeon Pro Duo – dwie bestie w jednej

Firma AMD wprowadza na rynek kartę graficzną dla najbardziej wymagających profesjonalistów.

Radeon Pro Duo to karta składająca się z dwóch układów graficznych z bazujących na architekturze Polaris. Model ten rozwinie skrzydła w szczególności przy tworzeniu i obróbce multimediów, transmisjach, a także projektowaniu i produkcji – w tych zastosowaniach zapewni najwyższą wydajność i najlepszą elastyczność, spełniając twórcze wymagania współczesnych profesjonalistów.

Karta jest wyposażona w 32 GB ultraszybkiej pamięci GDDR5, aby mogła operować na większych zestawach danych, bardziej skomplikowanych modelach 3D, plikach wideo o większej rozdzielczości oraz jeszcze bardziej złożonych projektach zespołów montażowych. Radeon Pro Duo umożliwia pracę na monitorze o rozdzielczości 8K oraz nawet na czterech ekranach 4K.

Karta bazuje na dwóch oddzielnych układach graficznych, dlatego zapewnia elastyczność w rozprawianiu się z najtrudniejszymi obliczeniami oraz umożliwia zupełnie płynne przełączanie się między aplikacjami poprzez niezależne przypisywanie zasobów do każdej z nich.

Radeon Pro Duo znacząco zwiększa wydajność pracy w najbardziej popularnym oprogramowaniu dla profesjonalistów. W wybranych aplikacjach zapewnia nawet dwukrotnie szybszą pracę niż Radeon Pro WX 7100 i dwukrotnie krótszy czas wykonywania operacji niż konkurencyjne karty graficzne.

Połączenie mocy i elastyczności dwóch układów sprawia, że Radeon Pro Duo idealne nadaje się do współpracy z treściami VR. Wirtualna rzeczywistość to punkt zwrotny w branży multimediów i jednocześnie coraz częściej gości dziś w studiach. Karta wykorzystuje moc dwóch układów graficznych do renderingu oddzielnych obrazów dla każdego oka pozwalając uzyskać o nawet 50% wyższą wydajność niż rozwiązania z pojedynczym układem graficznym.

Radeon Pro Duo powinien pojawić się na rynku z końcem maja w sugerowanej cenie na poziomie 999 dolarów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz