Qualcomm stworzył procesor dla zegarków dziecięcych

Procesor Snapdragon Wear dla inteligentnych zegarków doczekał się nietypowego następcy.

Pierwsze smartwatche miały kilka wad, a największą z nich był procesor niedostosowany do pracy z gadżetami do noszenia. Producenci wykorzystywali proste, energooszczędne podzespoły projektowane z myślą o smartfonach czy tabletach, przez co nie były zbytnio energooszczędne. Qualcomm postanowił coś z tym zrobić i wypuścił specjalną serię procesorów Snapdragon Wear stworzoną specjalnie dla opasek sportowych i inteligentnych zegarków. W tym roku postanowił odświeżyć tę linię i wypuścić model Snapdragon Wear 2500 o nieco nietypowym zastosowaniu.

Procesor będzie charakteryzował się jeszcze większą energooszczędnością, dzięki czemu ma pracować na baterii o 14% dłużej niż jego poprzednik. Układ ten projektowano z myślą o opaskach sportowych dla dzieci, dlatego poradzi sobie z obsługą prostych aparatów o rozdzielczości 5 Mpx i ma wbudowany moduł LTE, który pozwoli śledzić położenie dziecka. Wraz z nowym procesorem zadebiutuje także nowa odsłona Androida bazująca na wersji Oreo, którą zaprojektowano tak, aby była jak najbardziej energooszczędna.

Pierwsze urządzenia korzystające ze Snapdragona Ewar 2500 mają pojawić się jeszcze w tym roku, a wprowadzi je na rynek m.in. firma Huawei. To oznacza, że wiemy już, jakie gadżety będą szeroko reklamowane podczas targów IFA w Berlinie.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz