QLED od Samsunga – nowe, eleganckie telefony

Kropki kwantowe wchodzą na salony. Samsung zaprezentował nową linię telewizorów QLED.

W ramach linii telewizorów QLED Samsung postawił na różnorodność i dopasowanie do potrzeb użytkownika. Do wyboru są modele z płaskim i zakrzywionym ekranem, których wielkość waha się w przedziale od 49 do 88 cali. W Polsce dostępne będą produkty z serii QLED TV Q7C, Q7F oraz Q8C i Q9F. Ostatnia litera odnosi się do rodzaju ekranu: „C” oznacza modele zakrzywione, a „F” – płaskie. W sumie do wyboru jest 12 produktów w różnych konfiguracjach. Na polskie półki telewizory QLED trafią już w pierwszych dniach kwietnia.

Technologiczna podstawa

QLED to przede wszystkim najwyższa jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu nowych, metalicznych kropek kwantowych, modele z tej linii wyświetlają głęboką czerń i pełne bogactwo kolorów, odcieni oraz szczegółów, niezależnie od stopnia oświetlenia danej sceny czy jasności pomieszczenia. To pierwsze na rynku telewizory, które osiągają 100% natężenia koloru. Potwierdza to weryfikacja międzynarodowego stowarzyszenia Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), zajmującego się testowaniem i certyfikacją produktów. Dla widzów oznacza to, że kolory są żywe, nasycone i nie zmieniają się wraz ze zmianą jasności. Ma to ogromny wpływ na wrażenia wizualne – obraz jest rzeczywisty i szczegółowy.

Detal, który ma znaczenie

Nowoczesny design to wizytówka telewizorów QLED. Począwszy od praktycznie bezramkowej konstrukcji, przez zróżnicowane opcje montażu i wybór podstaw, aż po Invisible Connection, czyli jeden przewód optyczny, który łączy telewizor z dodatkowymi urządzeniami – wszystko to zapewnia użytkownikom swobodę w projektowaniu wnętrza. Sami decydują, czy powieszą swój nowy QLED TV płasko przy samej ścianie, czy też ustawią na specjalnie zaprojektowanym stojaku. Do wyboru są podstawy Gravity Stand oraz Studio Stand, które pozwalają zaaranżować domową przestrzeń na wiele sposobów.

Telewizor jeszcze inteligentniejszy

Dziś wymagamy od telewizora szybkiego dostępu do internetu, współpracy z wieloma różnymi urządzeniami i przyjaznego sterowania. Nowy pilot Smart Control oraz Smart Hub mają być odpowiedzią na te potrzeby. Minimalistyczna konstrukcja i piękne wykończenie idą w parze z rozbudowanymi możliwościami – teraz jeden pilot pozwoli sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora. Ograniczono też liczbę przycisków, co wbrew pozorom ma zapewnić jeszcze bardziej intuicyjną obsługę. W serii QLED rozbudowano także interfejs Smart Hub, a aplikacja Smart View wygląda teraz tak, jak Smart Hub, co bardzo ułatwia sterowanie telewizorem. Z poziomu urządzenia mobilnego można przeglądać dostępne treści i uruchamiać wybrane programy, które od razu zostaną wyświetlone na dużym ekranie.

Produkty z linii QLED mają za zadanie zachwycić widzów jakością obrazu i wykonania. O tym, czy okażą się godnym rywalem dla konkurencyjnych rozwiązań, dowiemy się za kilka tygodni, gdy uda się przeprowadzić pierwsze testy tych telewizorów w domowych warunkach.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz