Pudełko muzykujące Fayola FS-W50

Urządzenia połączone wkraczają na salony. Pionieer stworzył sieciowy system audio, który zamieni cały twój dom w wielką, inteligentną scenę muzyczną.

Era smartfonowa zmieniła nasze podejście do technologii, o czym najlepiej świadczy to, jak ewoluowały sprzęty audio. Jeszcze kilkanaście lat temu składały się z wielu modułów, były wielkie i naszpikowane przełącznikami oraz pokrętłami, a dziś w naszych salonach króluje ascetyzm stylistyczny. W świecie opanowanym przez urządzenia mobilne oraz bezprzewodowe przesyłanie danych kable odchodzą do lamusa, odchodzimy od nośników fizycznych na rzecz strumieniowania multimediów.

Trend ten podchwycili inżynierowie Pioneera, którzy postanowili wykorzystać potencjał technologii bezprzewodowej do stworzenia nowoczesnego systemu muzycznego. Tak powstał FS-W50 Fayola.

Podstawowy zestaw 2.1 składa się z subwoofera oraz dwóch głośników bezprzewodowych komunikujących się ze sobą bezprzewodowo, wystarczy wpiąć je do gniazdka, aby sparowały się i rozbrzmiały mocnym dźwiękiem, który poradzi sobie z nagłośnieniem nawet bardzo dużych pomieszczeń.

Ogromną zaletą FS-W50 jest jego modułowość – można rozbudowywać go o kolejne elementy, aby stworzyć system dźwięku przestrzennego albo zaprojektować domowy multiroom bez konieczności ciągnięcia kabli przez całe mieszkanie. Poszczególne elementy zestawu komunikują się ze sobą w ramach domowej sieci Wi-Fi, a użytkownik może sterować nimi za poprzez aplikację mobilną Pioneer Remote App na urządzenia z iOS-em lub Androidem.

Nowoczesne podejście do muzyki

Przy projektowaniu FS-W50 postawiono wyłącznie na muzykę przesyłaną bezprzewodowo, nośniki fizyczne odesłano na zasłużoną emeryturę. System oferuje dostęp do wielu popularnych serwisów strumieniujących, wśród których warto wymienić m.in. Tidala, Deezera, Spotify czy radia internetowe z TuneIn na czele. Sprzęt pozwala przesyłać muzykę za pośrednictwem najpopularniejszych technologii dostępnych na rynku: Airplay, Bluetooth, Chromecast oraz Wi-Fi. Fayola to sprzęt uniwersalny, sparuje się ze smartfonami, tabletami, przenośnymi odtwarzaczami muzyki nowej generacji jak i ze starszymi urządzeniami wyposażonymi wyłącznie z moduł Bluetooth.

Na szczęście Pioneer nie odcina się od miłośników fizycznych nośników – FS- W50 wyposażono w cztery złącza HDMI, dzięki którym możemy podłączyć do niego telewizor, konsolę czy odtwarzacz płyt Blu-ray. A po sparowaniu kilku dodatkowych głośników idealnie sprawdzi się w roli klasycznego kina domowego. Dla każdego coś muzycznego.

Krótka piłka

Multiroom FireConnect. Korzystając z aplikacji Pioneer Remote App możesz ustalić, z których głośników w twoim domu popłynie muzyka. Warto zauważyć, że możesz korzystać ze wszystkich głośników z technologią FireConnect, a nie tylko tych od Pioneera.

Chromecast, do usług. Poprzez Chromecasta prześlesz do FS- W50 muzykę, podcasty czy radio internetowe z poziomu aplikacji mobilnej. Próbkowanie na poziomie 48 kHz pozwoli ci słuchać nieskompresowanej muzyki w jakości CD.

Muzyczna przyszłość. Wkrótce Pioneer wprowadzi do FS-W50 technologię DTS Play-fi, dzięki której system obsłuży jeszcze większą liczbą urządzeń.

Zdaniem Stuffa

Pioneer z przytupem wchodzi w świat strumieniowania treści. System FS-W50 Fayola powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz