Przyszłość świata, przyszłość technologii

Firma Kaspersky Lab zaprosiła futurologów do współpracy nad intrygującym portalem opisującym naszą przyszłość.

Earth 2050 to niezwykle ambitny projekt, który ma przybliżyć nam wizje świata przyszłości oraz zmian, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Żyjemy w niezwykle dynamicznych czasach, za kilka dekad świat zmieni się nie do poznania. Globalne ocieplenie, rozwój technologii, systemów autonomicznych, to wszystko diametralnie odmieni oblicze ziemi. Futurolodzy zaproszeni do współpracy przez Kaspersky Lab podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak nasze miasta będą wyglądać za dziesięć, dwadzieścia czy trzydzieści lat.

Projekt ma charakter otwarty, każdy zalogowany użytkownik może przesłać swoje sugestie i wizje przyszłości, które zostaną ocenione i zrecenzowane przez specjalistów. Jeśli trafią na łamy Earth 2050, będą poddane pod publiczne głosowanie i dyskusję.

W chwili obecnej dostępnych jest niewiele futurystycznych scenariuszy, jednak pracownicy Kaspersky Lab zapowiadają, że to dopiero początek. Firma będzie rozwijać projekt i sukcesywnie dodawać kolejne artykuły oraz prace graficzne, które przybliżą nam świat, w którym być może przyjdzie mieszkać nam lub naszym dzieciom.

Jeśli chcesz zobaczyć, co nas czeka, albo podzielić się własnymi spostrzeżeniami, po prostu wejdź na stronę Earth 2050 i odkryj swoją przyszłość.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz