Przezroczyste i elastyczne OLED-y od LG

Koreańczycy zademonstrowali kolejne, nietypowe wcielenie paneli OLED.

O tym, że telewizory z matrycą OLED są genialne, wiemy od dawna, jednak inżynierowie LG chcą dalej rozwijać tę technologię i wprowadzać kolejne innowacje, które sprawią, że technologia obrazu zmieni naszą rzeczywistość. Firma zademonstrowała pierwszy na świecie 77-calowy przezroczysty i elastyczny panel OLED. Choć nie jest to jeszcze model sprzedażowy, może zwiastować zmiany, które w ciągu kilku najbliższych lat zajdą na rynku elektronicznych.

Ten elastyczny panel  o 40-procentowej przezroczystości pracuje w rozdzielczości Ultra HD i jest jednym z najbardziej zaawansowanych wyświetlaczy na świecie. Na razie nikt nie myśli o tym, aby takie sprzęty trafiły do naszych domów, opracowuje się je z myślą o wykorzystaniu reklamowym. Takie wielkie i niemal niewidoczne ekrany świetnie sprawdziłyby się w roli cyfrowych reklam zewnętrznych, a po sparowaniu z kamerą mogłyby posłużyć w sklepach z odzieżą za stanowisko do przymierzania wirtualnych ubrań.

A za kilka lat, kiedy zwiększy się ich poziom transparentności, być może sprawdzą się w roli niewidocznych telewizorów, które będziemy przyklejali do naszych ścian.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz