Salon z kinem domowym nikogo już nie dziwi. A gdyby tak stworzyć domowego IMAX-a?

Filmy najlepiej oglądać na wielkim ekranie, im większy, tym lepszy. Wbrew pozorom nie trzeba wybierać się do kina, by doświadczyć IMAX-owych doznań – jeśli klasyczne kino domowe składające się z telewizora i kilku głośników to dla ciebie za mało, spece z IMAX-a chętnie zamontują u ciebie wielki, kinowy ekran.

Dziennikarze Bloomberga poinformowali o tym, że firma IMAX uruchomi program Private Theatre, dzięki któremu zamienisz swój salon w prawdziwą salę kinową. Jeśli już zacierasz ręce na myśl o tych wspaniałych imprezach, które urządzisz w swoim skromnym M-4, musimy ostrzec cię: taka przyjemność będzie słono kosztować. Stworzenie kina Private Theatre będzie kosztować aż 400 tysięcy dolarów. W wersji podstawowej, za bardziej zaawansowane konfiguracje trzeba będzie zapłacić znacznie więcej.

W opcji minimum otrzymasz dwa projektory 4K 2D/3D, system dźwięku IMAX, pilot z panelem dotykowym oraz kanapy, które pomieszczą od 7 do 18 widzów. To jednak nie koniec wydatków – do tego musisz doliczyć 10 tysięcy dolarów na zestaw najnowszych filmów przygotowanych dla kin IMAX. Chyba nie musimy ci wspominać, że dostaniesz je na użytek własny i nie możesz zarabiać na ich wyświetlaniu?

 

Za cenę systemu można kupić ok. 53 tysięcy biletów do IMAX-a. Całkiem sporo – mając w kieszeni tyle wejściówek, można oglądać 3 filmy dziennie przez 50 lat. A jeśli ktoś chciałby wykupić wszystkie bilety na sali, by nikt nie przeszkadzał mu w odbiorze filmu, za równowartość najtańszego zestawu Private Theatre zorganizowałby 140 prywatnych seansów. Jeśli masz na zbyciu 400 tysięcy dolarów i nie wiesz, co z nimi zrobić, domowy IMAX pomoże zwalczyć ci nudę i zaszpanować przed kumplami. W przeciwnym wypadku wypad do IMAX-a będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz