Prototypowy rysik Apple działa w powietrzu

Projektanci Apple opatentowali rysik, który może działać na każdej powierzchni.

Przedstawiciele Apple już w 2016 roku złożyli wniosek patentowy opisujący niecodzienny rysik, który mógłby pracować na dowolnej powierzchni, a dzięki zastosowaniu specjalnych czujników przeciążeniowych bądź systemu śledzenia ruchu – także w powietrzu. Jeśli inżynierom rzeczywiście udałoby się stworzyć taki gadżet, takie futurystyczne rysiki sprawdziłyby się w pracy z trójwymiarowymi obiektami. Wystarczyłoby sparować je z odpowiednim czujnikiem, a ten w czasie rzeczywistym monitorowałby ich położenie. Graficy mogliby odłożyć w kąt klasyczne tablety i w pełni wyzwolić swoją kreatywność. Choć pomysł Apple wydaje się szalony, nie można wykluczyć, że taki sprzęt prędzej czy później trafi do sprzedaży – w końcu już teraz możemy korzystać z kontrolerów ruchu podczas grania w tytuły VR, ten rysik działałby na podobnej zasadzie.

Możliwość tworzenia trójwymiarowych wzorów w powietrzu wydaje się niezwykle intrygująca, jednak to możliwość pisania po dowolnej powierzchni mogłaby zadecydować o sukcesie tego urządzenia. Apple wypuściło już rysik Pencil, ale jest to narzędzie o niezwykle ograniczonej funkcjonalności, gdyż sprawdza się wyłącznie podczas pracy na iPadzie Pro. Ten nowy rysik mógłby wywołać niezłe zamieszanie  i podkopać pozycję Wacoma, czołowego producenta rysików oraz tabletów graficznych.

Samo złożenie patentu oczywiście nic nie znaczy, Tim Cook musiałby jeszcze dać zielone światło do produkcji tego urządzenia. Po cichu liczymy na to, że prędzej czy później do tego dojdzie.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz