Projektor FullHD lekki jak tablet

Projektowy Vivtek Qumi doczekały się nowej odsłony – modele Q8 są małe, lekkie i wyświetlają obraz w rozdzielczości FullHD.

Najnowsza odsłona projektorów Vivitek to sprzęt stworzony z myślą o tych użytkownikach, którzy nie lubią zagracać swoich domów wielkimi, nieporęcznymi urządzeniami. Qumi Q8 to połączenie kompaktowego rozmiaru i dużych możliwości. W pudełku ważącym zaledwie 621 gramów zmieszczono lampę LED, która poradzi sobie z wyświetleniem 120-calowego obrazu o rozdzielczości 1080p, jasności na poziomie 1000 ANSI i współczynniku kontrastu 30000:1. Przy szerokości 11,4 cm i długości 19 cm idealnie sprawdzi się w roli przenośnego źródła obrazu. Jeśli szukasz projektora, który będziesz mógł zabrać ze sobą na wakacje – ten wydaje się rozsądnym wyborem.

Q8 korzysta z technologii Wi-Fi do przesyłania obrazu, dlatego możesz sparować go z urządzeniami z iOS-em lub Androidem, a jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod, możesz podłączyć do niego źródło obrazu za pośrednictwem kabli HDMI, MHL lub poprzez port USB.

Projektor ma jeszcze jedną zaletę, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kina i seriali – żywotność lampy pracującej w trybie ekonomicznym wynosi 30 tysięcy godzin. Jak wyliczyli projektanci, wystarczy to na 16 lat pracy przez 5 godzin dziennie. Niezły wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że za to miniaturowe cudo trzeba słono zapłacić, bo aż 4899 zł.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz