Projektor dla kinomanów i kibiców od BenQ

Firma BenQ zaprezentowała uniwersalny projektor dla użytkowników domowych.

Choć na rynku telewizorów pod kątem jakości bezwzględnie rządzą odbiorniki z matrycą OLED, wciąż korzystają z nich nieliczni. Powód jest dość prosty – za porządnego OLED-a trzeba zapłacić krocie, zwłaszcza jeśli szukamy telewizora o dużej przekątnej. Na szczęście nie trzeba wydawać fortuny, aby zamienić swój salon w małą salę kinową – firma BenQ zaprojektowała projektor stworzony z myślą o miłośnikach filmów i sportu, którzy szukają alternatywy dla drogiego telewizora.

BenQ W1050, bo o nim mowa, pozwoli wyświetlić gigantyczny obraz o przekątnej 100″ z odległości 2,8 metra. Mimo iż nie oferuje takiej jakości obrazu jak OLED-y oraz inne telewizory z najwyższej półki (zwłaszcza w kwestii głębi czerni), ma nad nimi jedną, zasadniczą przewagę – kosztuje tylko 2 599 zł. Być może nie odtworzy treści w 4K, ale poradzi sobie z wyświetlaniem materiałów w rozdzielczości 1080p, a przy okazji wiernie odwzorowuje barwy, które są zgodne z kinowym standardem Rec.709.

Dodatkowo producent zadbał o to, aby konfiguracja urządzenia była jak najprostsza i wyposażył projektor w trzy tryby wyświetlania dostępne z poziomu pilota: Kinowy, Telewizyjny i Sportowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przesiadka ze starego telewizora na wielki obraz z projektora powinna być znacznie prostsza.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz