Projekt koncepcyjny gamingowego Xiaomi

Wiemy, jak projektanci wyobrażali sobie gamingowego smartfona Xiaomi.

W minionym tygodniu internet obiegła ciekawa wieść – podobno Xiaomi szykuje się do walki z Razerem o klientów zainteresowanych gamingowymi telefonami. Firma Black Shark, która jest finansowana przez Xiaomi, miałaby wypuścić bezpośrednią konkurencję dla Razer Phone’a, niestety o tym projekcie nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Ani wygląd, ani specyfikacja nie zostały upublicznione w sieci. Aż do teraz – na portalu Gizmochina pojawił się rysunek ilustrujący projekt koncepcyjny wspomnianego urządzenia.

Szkic nie jest co prawda tak szczegółowy jak klasyczne rendery przedprodukcyjne czy zdjęcia prototypów, ale pozwala wyobrazić sobie, jak mógłby wyglądać ten smartfon. Już na pierwszy rzut oka widać, że nawiązuje do klasycznego gamingowego wzornictwa – ostro ścięte rogi obudowy oraz jaskrawe elementy wykończenia od razu sugerują, że mamy do czynienia z urządzeniem zaprojektowanym z myślą o graczach uwielbiających wodotryski. Masywna obudowa będzie także prawdopodobnie znacznie wytrzymalsza niż delikatne, szklane panele współczesnych flagowców.

Niestety specyfikacja wciąż pozostaje tajemnicą. Rysunek zdradza co prawda, że pod obudową znajdziemy moduły GPS, Wi-Fi oraz LTE, ale dziś to podstawowy element każdego smartfona. Jeśli jednak sprzęt od Black Shark ma na równi rywalizować z Razer Phonem, spodziewamy się, że sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 845 oraz ekran o wysokiej rozdzielczości oraz częstotliwości odświeżania.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz