Procesor stworzony dla sportowców

Samsung planuje być królem rynku mobilnego. Aby to uczynić, musi produkować zarówno dobre smartfony jak i gadżety do noszenia. Aby zdeklasować konkurencję, zastosuje bioprocesory.

Koreańczycy wiedzą, że dobry zegarek sportowy powinien robić coś więcej niż tylko mierzyć puls. Najbardziej wymagający użytkownicy oczekują małego i poręcznego gadżetu, który pozwoli zarejestrować poziom tkanki mięśniowej, tłuszczu, rytm bicia serca, temperaturę oraz poziom stresu (utożsamiany z potliwością organizmu). Dotychczasowe podzespoły Samsunga nie były aż tak zaawansowane, dlatego stworzono bioprocesor, który trafi na rynek w pierwszej połowie 2016 roku i pozwoli stworzyć bardziej zaawansowane inteligentne zegarki skierowane do profesjonalnych użytkowników.

Miniony rok był co prawda okresem rozkwitu branży gadżetów do noszenia, jednak większość inteligentnych zegarków z tego okresu to po prostu zaawansowane zabawki: mierzą czas, podają kilka parametrów życiowych, ale zawodowcy i tak chętniej wybiorą toporne, mniej „inteligentne” pulsometry. Samsung chce zmienić ten stan rzeczy i zdestabilizować sytuację na rynku zegarków sportowych, wyprzedzić m.in. Garmina oraz Polara i samemu zasiąść na tronie. Bio-procesor ma mu w tym pomóc, a w 2016 roku poznamy pierwszych graczy wyposażonych w to małe cudo technologii.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz