Premiera Apple AirPower przesunięta na koniec roku

Miłośnicy iSprzętów poczekają na bezprzewodową ładowarkę Apple jeszcze kilka miesięcy.

Podczas ubiegłorocznej konferencji Apple, na której zaprezentowano przełomowego iPhone’a X, pokazano także pierwszą bezprzewodową ładowarkę opracowaną przez inżynierów z Cupertino. AirPower miała być uniwersalnym narzędziem do ładowania iPhone’ów, Apple Watcha oraz AirPodsów, jednak nie wypuszczono jej na rynek razem z premierą najnowszego smartfona. Mówiło się, że sprzęt trafi do dystrybucji na początku tego roku, jednak przypuszczenia te okazały się chybione. AirPower wciąż istnieje wyłącznie w sferze marzeń.

Według dziennikarzy serwisu Bloomberg opóźnienia w wypuszczeniu ładowarki na rynek są spowodowane nieprzewidzianymi problemami technologicznymi, z którymi muszą zmierzyć się inżynierowie Apple. Informatorzy sugerują, że sprzęt zbytnio nagrzewa się podczas pracy i Apple chce zbić temperaturę ładowania, aby uniknąć ewentualnego przegrzania się urządzenia w trakcie pracy.

Spekuluje się, że AirPower może pojawić się w sprzedaży dopiero we wrześniu, po zaprezentowaniu nowej linii iPhone’ów. Apple oczywiście nie wypowiada się na temat tych opóźnień, firma poinformuje o dacie premiery AirPowera dopiero wtedy, kiedy ten będzie gotowy, aby pojawić się na rynku. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze przed debiutem nowej generacji iPhone’ów.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz