Poznaj gamingowego smartfona od ZTE

Stało się. Wiemy, co zaoferuje nam telefon dla graczy zaprojektowany przez ZTE.

Kiedy pod koniec roku Razer wypuścił gamingowego smartfona, wydawał nam się on wyłącznie ciekawostką, w końcu w gry mobilne mogliśmy grać na każdym telefonie z porządnymi podzespołami. Szybko okazało się, że inni projektanci również podchwycili ten pomysł i postanowili zaprojektować własnego gamingowego smartfona. Po Razerze, Xiaomi oraz Asusie przyszedł czas na ZTE. Oto jak prezentuje się ten sprzęt.

Wbrew wcześniejszym podejrzeniom, sercem Red Magic nie będzie procesor Snapdragon 845 lecz zeszłoroczny model 835. Na szczęście już tamten sprzęt oferował niesamowitą wydajność, dlatego ta informacja nie powinna nikogo martwić. Zwłaszcza że w parze z tym procesorem otrzymamy 6 albo 8 GB pamięci RAM, w zależności od wybranej konfiguracji. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji także 64 lub 128 GB na przechowywanie danych, a wszystkie modele będą wyposażone w 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+. Na mniejszą rozdzielczość nie ma co narzekać, większość klientów i tak nie zauważyłaby przeskoku jakościowego przy rozdzielczości UHD+, gry mobilne z obecnej generacji zazwyczaj nie są projektowane z myślą o pracy w takiej rozdzielczości.

Producent nie oszczędzał za to na baterii, ta w Red Magic ma 3800 mAh pojemności. Z boku urządzenia znajdziemy także przełącznik Gameboost, który ma zwiększyć wydajność telefonu, aby lepiej radził sobie z grami. Smartfon nie trafi do klasycznej dystrybucji, w pierwszej kolejności otrzymają go użytkownicy, którzy wesprą zbiórkę na portalu Indiegogo, której start zaplanowano na 26 kwietnia. Najszybsi będą mogli upolować go w cenie 399 dolarów (ok. 1350 zł). To spora okazja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że za Razer Phone’a trzeba zapłacić co najmniej 3130 zł, czyli przeszło dwa razy tyle.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz