Szał na retro trwa w najlepsze. Pojawiły się plotki o odświeżonej wersji pierwszego PlayStation.

Kiedy na rynek wchodziła pierwsze retrokonsola od Nintendo, NES Mini, nic nie wskazywało na to, że rozpocznie nowy trend w branży technologicznej. Graczom tak spodobały się te konsole, że szybko pojawiły się kolejne odświeżone klasyki: SNES, C64 czy Atari, o licznych emulatorach Game Boy’ów nie wspominając. Niedawno pojawiły się plotki, że nad podobnym sprzętem może pracować również Sony.

Jeśli którakolwiek konsola Sony zasługiwałaby na odświeżenie w formie retro, z pewnością byłby nią PSX. To na tej platformie powstały takie klasyki jak Crash Bandicoot, Final Fantasy VII, Metal Gear Solid czy Silent Hill. Możliwość zagrania w nie po latach na miniaturowej wersji kultowego sprzętu Sony z pewnością byłaby nie lada gratką dla wielu użytkowników. I wiele wskazuje na to, że to marzenie może się spełnić. Jak poinformowali dziennikarze Ubergizmo, pomysł wypuszczenia na rynek PlayStation Classic został poruszony przez Johna Koderę, szefa Sony Interactive Entertainment.

Słów tych nie należy oczywiście traktować jako potwierdzenia, że sprzęt ten ujrzy światło dzienne, widać jednak, że firma poważnie rozważa możliwość wypuszczenia PlayStation Classic. Byłaby to świetna okazja do przypomnienia sobie kultowych gier sprzed lat, a wielu młodszych graczy mogłoby zobaczyć, czym niegdyś żyła branża gier.

Wydaje nam się, że nie warto zastanawiać się nad tym, czy Sony stworzy ten sprzęt, lecz kiedy do tego dojdzie. Jesteśmy też ciekawi, czy Microsoft podejmie wyzwanie i w ten sam sposób wskrzesi pierwszego X-boksa.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz