Powrót retrokonsol

Pamiętasz Pegasusy sprzedawane na bazarach i kartridże z grami 100in1, które sprzedawano z kartonów na straganach? Wracają.

Zapomnij jednak o wysłużonym Pegasusie i kartridżach sprzedawanych po partyzancku. Konsole na kartridże wyewoluowały i dały nam takie marki jak PlayStation czy Xbox, napędzane przez pojemniejsze i wydajniejsze nośniki, płyty CD i Blu-ray. Dlaczego mielibyśmy wracać do wysłużonych kartridżów? Bo gry retro wciąż są w cenie.

Firma Coleco podjęła współpracę z Retro Video Game Systems nad stworzeniem konsoli, która będzie duchowym spadkobiercą konsol od Nintendo. Coleco Chameleon to doskonałe połączenie retronośnika i współczesnych rozwiązań: wyobraź sobie współczesne gry Indie, które obsługujesz padem do Xboksa, a będziesz wiedział, o co w tym wszystkim chodzi.

Szef Retro Video Game Systems, Mike Kennedy, twierdzi, że dzięki Coleco wrócimy do czasów, w których granie było rodzinną rozrywką, w których gry cechowały się doskonałą mechaniką i były nastawione na czystą rozrywkę: Coleco Chameleon pozwoli odpalić 8-,16- oraz 32-bitowe tytuły, które graficznie nie będą konkurowały z najnowszymi tytułami klasy AAA, ale zapewnią długie godziny prostej i wciągającej zabawy.

Brzmi jak każdy marketingowy slogan, jednak z nadzieją spoglądamy w przyszłość tej konsoli. Pierwsze pokazy prasowe odbędą się w lutym przyszłego roku, a kilka miesięcy później Coleco Chameleon trafi do sprzedaży.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz