Powerbank i miernik jakości powietrza w jednym

Na dworze smog, smród i dym, kompaktowy miernik jakości powietrza Oregon powie ci, jak zanieczyszczona jest twoja okolica… i naładuje twój telefon.

Oregon SHE101 umożliwia bieżące i automatyczne monitorowanie stanu jakości powietrza w pomieszczeniach i poza nimi. SHE101 bada zawartość pyłów PM1,0, PM2,5 oraz PM10, monitoruje także w czasie rzeczywistym ilość lotnych związków organicznych. Pomiar odbywa się automatycznie co 30 minut, a urządzenie alarmuje nas o poziomie zanieczyszczenia za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych emitując odpowiednie światło – czerwone, żółte lub zielone. Oregon SHE101 może być również wykorzystany jako powerbank o pojemności 2600mAH. Dodatkową funkcją jest pomiar temperatury oraz wilgotności powietrza, czynników wpływających na ilość wdychanego przez nas smogu.

Miernik można sparować za pomocą Bluetooth z dedykowaną aplikacją O.AIR na urządzenia mobilne działające w systemach iOS i Android 4.4+. Dzięki temu otrzymujemy możliwość zapisu poszczególnych pomiarów w dowolnym momencie. Zapisy te pozwalają na analizowanie zmiany poziomu zanieczyszczenia powietrza na przestrzeni wielu dni.

Urządzenie jest małe, lekkie i poręczne, a do tego zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Zakres pomiaru temperatury waha się od -10 do +40 stopni Celsjusza, a czas działania urządzenia na jednym ładowaniu to aż 20 dni w trybie czuwania. Z wyświetlacza OLED 1,3” odczytasz jaka jest jakość powietrza w danym momencie, co pozwoli podjąć bardziej świadomą decyzję o tym, czy danego dnia pójść pobiegać, wyjść z dzieckiem na spacer czy spędzić wieczór we własnym mieszkaniu.

Oregon SHE101 dostępny jest w Polsce w cenie ok. 390 zł.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz