Porsche też chce robić laptopy

W ostatnich latach spod ręki projektantów Porsche Design wyszło kilka eleganckich sprzętów. Teraz dołącza do nich ten laptop.

Kiedy projektanci na co dzień związani z branżą motoryzacyjną postanawiają nieco odpocząć od czterokołowców, biorą na tapet nowoczesne urządzenia elektroniczne. Zaprojektowali już smartony dla BlackBerry oraz zegarek Watch 2 dla Huawei, a teraz biorą się za coś nieco większego – hybrydowe laptopy z Windowsem 10 na pokładzie.

Podczas targów Mobile World Congress studio projektowe Porsche Design zaprezentowało niezwykle elegancki komputer hybrydowy, który przywodzi na myśl takie komputery jak Surface Book od Microsoftu. Oprócz odczepianej klawiatury oraz stylowego wykończenia te urządzenia będą oferowały coś jeszcze – wydajność, której pozazdrości im niejeden klasyczny laptop.

Sercem Porsche Design BOOK ONE będą procesory Intela 7. generacji z serii Core 17-7500U taktowane zegarem 3,5 GHz i wsparte 16 GB pamięci RAM. Jak przystało na produkt klasy premium, znajdziemy tu wyświetlacz najwyższej jakości, 13,3-calowy panel QHD+ o rozdzielczości 3200×1800 pikseli. Pod obudową znajdziemy także dysk SSD o pojemności 512 GB oraz cały pakiet złącz – 2 USB-C, 2 USB 3.0 i USB 3.1 Type-C/Thunderbolt 3 – które pozwolą podpiąć do komputera wszystkie najpotrzebniejsze urządzenia. Nad ekranem umieszczono kamerę z 5-megapikselową matrycą, która rozpozna naszą twarz korzystając z technologii Windows Hello.

Niestety, za produkty tej klasy trzeba słono zapłacić – kiedy Porsche Design BOOK ONE trafi w kwietu do sprzedaży, będzie kosztować aż 2495 dolarów. Z drugiej strony za komputery od Apple również płacimy fortunę i wciąż nieźle się sprzedają.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz