popSlate 2 – obudowa z ekranem e-ink

Pamiętasz Yotaphone’a? Nie musisz kupować rosyjskiego smartfona z Androidem, by korzystać z dodatkowego ekranu e-ink. Może go mieć twój iPhone.

Już w zeszłym roku na rynek trafił pierwszy popSlate, obudowa która wyposażała iPhone’a w dodatkowy ekran na tylnej obudowie. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów, dlatego w tym roku zobaczymy kolejną odsłonę tego nietypowego gadżetu.

Pomysł stojący za jego stworzeniem był prosty – oszczędzić baterię smartfona umożliwiając jednocześnie korzystanie z jego podstawowych funkcji. Dodanie obudowy z tylnym ekranem e-ink pozwoliło wyświetlać kluczowe dane bez rozpalania głównego, energożernego wyświetlacza. W popSlate 2 wciąż najważniejsza jest energooszczędność, ale odświeżona obudowa została wyposażona w kilka usprawnień. Najważniejszą z nich jest zwiększenie przekątnej ekranu z 4″ do 4,7″ oraz jego rozdzielczości z 115ppi do 200ppi. Prawie jak Retina.

Nowa obudowa nie wykorzystuje już połączenia Bluetooth do przesyłania informacji, zamiast tego łączy się z iPhonem za pośrednictwem złącza Lightning, co pozwoli oszczędzić jeszcze więcej energii. Ponadto w kryzysowej sytuacji popSlate 2 może skorzystać ze złącza Lightning do podładowania słuchawki. Sprytne rozwiązanie.

Jeśli chcesz nosić w kieszeni YotaiPhone’a, zainwestuj w projekt na Indiegogo i zakup popSlate’a 2 w przedsprzedaży za 69$. O pomyślny finał akcji nie musisz się martwić – zbiórka dopiero ruszyła, do jej końca został jeszcze miesiąc, a z 75 tysięcy potrzebnych do sfinansowania akcji uzbierano już 245 tysięcy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz