Pokemon GO jeszcze nigdy nie miało tylu graczy

Jeśli wydawało ci się, że szał na Pokemon GO minął – jesteś w błędzie.

Kiedy Nintendo wypuściło na rynek Pokemon GO, cały świat oszalał na punkcie tego tytułu. Przez kilka pierwszych tygodni nie sposób było nie natknąć się na graczy nawet podczas krótkiego spaceru po mieście. Po dwóch latach od premiery mogłoby wydawać się, że szał na nowe Pokemony minął i już tylko nieliczni sięgają po ten tytuł. Nic bardziej mylnego, najnowsze dane wskazują, że gra cieszy się rekordową popularnością.

Analitycy z SuperData Research twierdzą, że tytuł nigdy nie miał tylu aktywnych graczy co obecnie. Firma badawcza nie zdradziła co prawda, o jakiej bazie użytkowników mowa, przyznała jednak, że w maju Nintendo zarobiło na Pokemon Go aż 104 miliony dolarów, co oznacza, że zarobki wzrosły w skali roku o 175%. Takich wyników nie może osiągać gra, która nie cieszy się gigantyczną popularnością.

Tak dobre informacje o zarobkach nie powinny jednak nikogo dziwić – w ostatnich miesiącach twórcy gry, firma Niantic, wprowadziła i zapowiedziała wiele kluczowych innowacji, które uczyniły mobilne Pokemony znacznie ciekawszymi. Wymiana Pokemonów, walki PvP, tryb przyjaźni, wprowadzenie legendarnych Pokemonów czy liczne wydarzenia aktywizujące społeczność – to wszystko sprawi, że o grze nie zapomnimy jeszcze przez wiele lat.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz