Poduszka powietrzna dla smartfonów

Ten dziwaczny gadżet uchroni twojego smartfona przed zniszczeniem.

Chyba każdy z nas choć raz upuścił lub zrzucił przez przypadek telefon na podłogę. I choć w większości przypadków sprzęt wychodzi z takiej sytuacji bez większych uszkodzeń, zdarza się, że po gwałtownym spotkaniu z ziemią jego ekran nadaje się wyłącznie do wymiany. Pancerne Nokie odeszły w niepamięć, współczesne telefony są znacznie delikatniejsze, dlatego trzeba dbać o nie z należytą starannością, aby z powodu chwili nieuwagi  nie zamieniły się w kupę bezużytecznej elektroniki. Zwłaszcza jeśli wyposażyłeś się w iPhone’a X za kilka tysięcy złotych.

Ale zamiast obchodzić się ze smartfonami jak z jajkiem, możesz wyposażyć je w porządną obudowę ochronną. Philip Frenzel, student z Uniwersytetu w Aalen, opracował coś na wzór mechanicznej poduszki powietrznej dla twojego telefonu, dzięki której upadek smartfona na ziemię nie zakończy się rozwaleniem cennego sprzętu. Zobacz, jak działa to małe cudo:

Urządzenie jest dość masywną obudową zewnętrzną wyposażoną w czujniki, które zauważą, że telefon spada. Kiedy do tego dojdzie, gadżet wysuwa osiem składanych, elastycznych odbijaków. To one przyjmują na siebie cały impet uderzenia i zapobiegają uszkodzeniu ekranu. A w przeciwieństwie do klasycznej poduszki powietrznej, odbijaki są wielokrotnego użytku. Wystarczy złożyć je i wsunąć do obudowy, aby po raz kolejny uchroniły telefon przed niechybnym zniszczeniem w wyniku upadku.

Projekt wygląda dość masywnie, ale jeśli podobne rozwiązania udałoby się zintegrować z telefonem, Nokia 3310 doczekałaby się godnego, smartfonowego następcy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz