Podróżuj z Google

Specjaliści z Google pracują nad nowym rozwiązaniem, które pozwoli szybko i łatwo zaplanować podróż.

Amerykanie otrzymali ostęp do nowego, prototypowego narzędzia, które pozwoli w kompleksowy sposób zaplanować wypad na wakacje. Zamiast przeglądać dziesiątki ofert biur podróży, wystarczy wpisać w przeglądarkę nazwę miejsca, które chcemy odwiedzić i dodać zwrot „destination” lub „vacation”, a wyszukiwarka przygotuje proste i czytelne boksy Destinations z sugerowanymi miastami i miejscami do odwiedzenia, poda ceny hoteli pokojowych oraz koszt i terminy lotów.

Destinations bazuje na twojej lokalizacji, dlatego dobiera konkretne miejsca oraz terminy lotu tak, by podróż była jak najwygodniejsza. Narzędzie pozwala także spersonalizować wyszukiwanie: wpisz termin urlopu, wprowadź liczbę osób, które zabierasz ze sobą oraz szacowany budżet, a Google przefiltruje wyniki wyszukiwania, dostosowując je do twoich wymagań. Przeglądając każdą z destynacji można zapoznać się z półrocznym cennikiem opracowanym przez Google, który pokaże, jak koszt wyjazdu zmieni się w zależności od czasu wylotu. Może okazać się, że przesuwając urlop o kilka dni zaoszczędzimy na nim całkiem pokaźną sumkę. A gdy już wybierzemy miejsce docelowe, możemy przeglądać przewodniki opracowane przez tych, którzy odbyli już wycieczkę w tamte rejony.

Google nie chce stworzyć kompleksowej usługi do zarządzania i opłacania wyjazdów, to narzędzie ma tylko ułatwić planowaniu urlopu i wskazać jego potencjalne koszty.  Mamy nadzieję, że Destinations szybko trafi do Polski.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz