PlayStation VR oficjalnie zapowiedziane

Już w 2015 roku podczas Game Developers Conference w San Francisco Sony zapowiedziało, że pracuje nad okularami VR. Dziś doczekaliśmy się ich oficjalnej zapowiedzi.

Sony potwierdziło nasze domysły – okulary PlayStation VR zadebiutują w październiku, a zapłacimy za nie 399€ i będzie to najtańszy z czołowych zestawów VR – Oculus Rift kosztuje 699€, a HTC Vive aż 899€. Do ceny urządzenia należy oczywiście doliczyć koszt samej konsoli, ale za cały zestaw i tak zapłacimy znacznie mniej niż za porządnego peceta i okulary VR.

Pełen zestaw PlayStation VR składa się z kilku elementów – pudełka podpinanego do konsoli, kamery śledzącej nasz ruch (tę trzeba dokupić oddzielnie) oraz samych okularów. Do obsługi przyda się także kontroler DualShock oraz PlayStation Move. Tak wyposażeni będziemy mogli w pełni zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Specyfikacja okularów jest zbliżona do tej, którą oferuje konkurencja: na 5,7-calowych ekranach OLED wyświetlane będą materiały w rozdzielczości 1080p odświeżane z częstotliwością 90Hz i 120Hz. Okulary zapewnią pole widzenia na poziomie 100 stopni oraz prześledzą nasze ruchy w zakresie 360 stopni, wykorzystując do określenia naszego położenia dziewięć diod LED. Na start otrzymamy 50 gier, które wprowadzą nas do świata wirtualnej rzeczywistości, a jak twierdzi Sony, w tym roku nad swoimi tytułami dla PS VR pracuje aż 230 deweloperów.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać do jesieni, by przekonać się, jaką siłę przebicia będą miały okulary od Sony.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz