PlayStation VR dla pecetów

Zanim technologia VR na dobre weszła na rynek, już zaczęliśmy dzielić ją na tę pecetową i konsolową. Tymczasem okazuje się, że sprzęt od Sony może zadziałać także na pecetach.

PlayStation VR miało być tym dla konsoli Sony, czym HTC Vive i Oculus Rift dla pecetów. Rzeczywistość wirtualna miała rozwijać się na dwóch platformach niezależnie i nie podejrzewaliśmy, że te światy mogą się przenikać. Owszem, przypuszczaliśmy, że największe tytuły będą opracowywane z myślą o użytkownikach Windosa (na VR od Apple jeszcze sobie poczekamy) oraz konsoli PlayStation 4. Tymczasem okazało się, że okulary od Sony mogą współpracować również z komputerami osobistymi.

 

Masayasu Ito z Sony przyznał w wywiadzie z Nikkei, że PlayStation VR niekoniecznie będzie sprzętem przeznaczonym wyłącznie dla konsol PS4. Co prawda nie powiedział tego wprost, przyznał tylko, że firma „rozważa taką możliwość”, ale to wystarczy, by zacząć zastanawiać się, jak ta hipotetyczna decyzja mogłaby wpłynąć na rynek VR.

Sony ma wiele do ugrania, gdyż oferuje sprzęt w cenie znacznie niższej niż konkurenci. Nawet jeśli okulary PlayStation VR mają mniejszą rozdzielczość niż HTC Vive i Oculus Rift, pozwoliłyby znacznie mniejszym kosztem wejść do świata rzeczywistości wirtualnej. A na tym skorzystaliby wszyscy – klienci o mniej zasobnym portfelu, Sony eksplorujące nowy rynek oraz producenci typowo pecetowych okularów VR, gdyż te od Sony mogłyby zachęcić niezdecydowanych klientów do inwestycji w najbardziej zaawansowane systemy VR.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz