Platforma VR od Facebooka

Facebook uruchomił platformę do przeglądania filmów sferycznych.

W dobie agresywnej promocji technologii VR można zapomnieć, że za jednym z najpopularniejszych sprzętów do wirtualnej rzeczywistości stoi Facebook. Gogle Oculus Rift zadebiutowały co prawda na Kickstarterze, ale Mark Zuckerberg bardzo szybko położył swoje ręce na tym startupie. Dziś, rok po oficjalnej premierze sprzętu, Facebook w końcu zabiera się na poważnie za promowanie treści VR.

Już od kilku miesięcy użytkownicy portalu mogli odtwarzać filmy sferyczne, ale były one wplecione w oś czasu użytkowników i łatwo było je przeoczyć. Mark Zuckerberg nie chce, aby jego klienci trafiali na te treści przez przypadek, dlatego jego zespół stworzył aplikację przeznaczoną do agregowania i przeglądania filmów sferycznych.

Facebook 360, bo o niej tu mowa, da nam dostęp  do wszystkich filmów 360 w jednym miejscu, nie będziemy musieli ręcznie przeczesywać serwisu w poszukiwaniu nagrań zarejestrowanych przy wykorzystaniu kamer sferycznych. A tych na Facebooku jest mnóstwo – w chwili obecnej znajdziemy tam 25 milionów zdjęć 360 i przeszło milion filmów 360. Aby w pełni zaangażować się w te treści, będziemy mogli wchodzić w nimi w interakcję tak, jakbyśmy przeglądali klasyczny Facebookowy profil. W pierwszej kolejności aplikacja trafi do użytkowników gogli Samsung Gear VR, dostępna będzie w sklepie Oculusa.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz