Pilot – tłumacz doskonały

Przypomnij sobie dowolny film science-fiction, w którym występowali kosmici. O ile nie były to krwiożercze bestie, większość z nich porozumiewała się po angielsku. Wkrótce przestanie cię to dziwić.

Nie, nie wpadliśmy na trop intergalaktycznej Arki Noego, w której znajdziemy dowód na to, że wszyscy kosmici są Amerykanami. Sprawa jest znacznie prostsza: firma Waverly Labs opracowała słuchawki Pilot, które są połączeniem systemu rozpoznawania mowy, tłumacza i syntezatora mowy. Przypominają Tłumacza Skype’a, którego wciskasz wprost do swoich uszu i wykorzystują tłumacza od Google.

Firma odpowiedzialna za stworzenie gadżetu chciała, by brak znajomości języka obcego nie był barierą która uniemożliwia nam swobodne przemieszczanie się po świecie. Pilot to sprzęt, który już wkrótce może na dobre zmienić sposób komunikowania się z obcokrajowcami. Daj swojemu rozmówcy jedną słuchawkę, drugą włóż do swojego ucha i… zacznijcie rozmawiać we własnych językach. System w locie przetłumaczy to, co słyszycie na wasz ojczysty język.

Pilot trafi do sprzedaży w przyszłym roku, a wkrótce ruszy zbiórka na jego realizację na portalu Indiegogo. W pierwszej kolejności słuchawki rozpoznają najpopularniejsze języki: angielski, francuski, hiszpański i włoski, na resztę języków trzeba będzie poczekać. Za możliwość nieskrępowanego rozmawiania przyjdzie nam zapłacić 299$.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz