Pierwszy ultrabook Lenovo z procesorem AMD Ryzen

Na polskim rynku zadebiutował najnowszy ultralekki laptop Lenovo IdeaPad 720s z wydajnym procesorem mobilnym Ryzen.

Ten sprzęt to niezły przystojniak. Do produkcji aluminiowej obudowy IdeaPad 720s wykorzystano zaawansowaną technologię obróbki wykorzystywaną do szlifowania diamentów. Dzięki temu udało się uzyskać wysoki poziom wykończenia, który idzie w parze z nowoczesnym wzornictwem. Oprócz nienagannego wyglądu laptop cechuje się także lekkością – waży zaledwie 1.14 kg – oraz smukłością – grubość obudowy wynosi jedynie 13.6 mm. Niewielka masa oraz kompaktowe rozmiary IdeaPad 720s sprawią, że będzie świetnym towarzyszem podróży. Zastosowano w nim trwałe i innowacyjne zawiasy, które pozwalają ustawić ekran w płaskiej płaszczyźnie w stosunku do klawiatury. Osoby szczególnie aktywne i mobilne docenią żywotność baterii na jednym ładowaniu wynoszącą 9 godzin ciągłej pracy.

Laptop wyposażono w 13,3-calową matrycę wykonaną w technice IPS, oferującą szerokie kąty widzenia. Efekty klatkowania i powidoków zostały zniwelowanie, nie mają miejsca nawet w trakcie odtwarzania bardzo dynamicznych scen filmowych. Odwzorowanie barw również stoi na najwyższym poziomie: czernie są głębokie, a kolory niezwykle żywe. Co więcej, ekran otaczają ultrawąskie ramki.

IdeaPad 720s to pierwszy przedstawiciel Lenovo oferujący wydajne procesory AMD. Urządzenie dostępne jest z jednostkami Ryzen 5 2500U oraz 7 2700U, które współdziałają z kartą graficzną AMD Radeon Vega oraz 8 GB RAM DDR4. Dzięki takiej specyfikacji technicznej laptop sprawdzi się zarówno w trakcie zaawansowanej pracy biurowej, odtwarzania multimediów, jak i prac graficznych. Płynność pracy gwarantuje szybki dysk SSD PCIe pojemności 256 GB.

Technologia, która ułatwia życie

Lenovo zadbało także o liczne udogodnienia, które zapewnią jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Poza podświetlaną klawiaturą wyspową dostępny jest także czytnik linii papilarnych. Umożliwia on szybkie zalogowanie się do systemu bez konieczności wpisywania ręcznie hasła dostępu. Takie rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność czasu oraz wyższy poziom zabezpieczenia danych. Co więcej, funkcja always-on charging daje możliwość korzystania z ultrabooka jak z powerbanka. Po podłączeniu smarfona czy tabletu, można je w wygodny i bezpieczny sposób ładować nawet wówczas, gdy laptop jest wyłączony.

Lenovo IdeaPad 720s z procesorem AMD Ryzen dostępne jest w w konfiguracji z procesorem Ryzen 5 2500U w cenie od 3 999 zł, zaś z procesorem Ryzen 7 2700U od 4299 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz