Pierwsze wrażenie – TH24/7

Tommy Hilfiger od przeszło 15 lat projektuje wyjątkowe zegarki. W tym roku postanowił stworzyć taki z odrobiną inteligencji.

Producenci smartfonów mogą wmawiać ci, że ich zegarki to ikony stylu, ale według Tommy’ego Hilfigera prawdziwe piękno tkwi wyłącznie w tych analogowych. Projektując swój pierwszy inteligentny zegarek, postanowił połączyć oba światy. Tak powstał TH24/7.

Na pierwszy rzut oka nie odróżnisz go od klasycznych zegarków analogowych, dopiero gdy dokładnie przyjrzysz się tarczy, zauważysz, że pod wskazówkami umieszczono miniaturowy ekran, na którym wyświetlają się powiadomienia z telefonu oraz informacje o tym, ile kroków zrobiliśmy danego dnia.

nik_5493

TH24/7 aktualnie dostępny jest w czterech wersjach, które różnią się od siebie kolorem tarczy, wykończeniem koperty oraz rodzajem paska. Jak przystało na eleganckie zegarki, dominują kolory czarny, brązowy oraz granatowy.

Pracowały dwa zespoły – projektanci Hilfigera opracowali wzornictwo, zaś inżynierowie od HP stworzyli niezależny moduł inteligentny, który odpowiada za komunikację ze smartfonem oraz pomiar aktywności. W gruncie rzeczy to dwa niezależne urządzenia w jednej obudowie. Jak TH24/7 sprawdza się na co dzień?

Ładowanie hybrydowe

Zacząć należy od rzeczy najistotniejszej z punktu widzenia użytkownika – czasu pracy urządzenia. Znakomita większość inteligentnych zegarków pracuje bez przerwy co najwyżej kilka dni. Inżynierowie HP w sprytny sposób obeszli problem słabej pojemności baterii w gadżetach do noszenia.

nik_5517

Zastosowano tu oryginalny system zasilania, który składa się z dwóch niezależnych układów – klasyczna bateria zegarkowa zasila wskazówki (nawet przez dwa lata), a wbudowany akumulator napędza moduły inteligentne. Dzięki temu mamy pewność, że TH24/7 nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. W najgorszym wypadku jeśli zostaniemy odcięci od funkcji inteligentnych, wciąż będziemy mogli korzystać z podstawowej funkcji – kontrolowania upływu czasu.

Zegarek może pochwalić się nie tylko długim czasem pracy na baterii. TH24/7 spełnia normy wodoszczelności 5 ATM, dlatego nie uszkodzi się po przypadkowym zalaniu czy w trakcie ulewnego deszczu.

Prosty w obyciu

nik_5501

Do obsługi HT24/7 służą dwa przyciski fizyczne oraz koronka. System informuje o powiadomieniach za pośrednictwem wzorów wibracyjnych, które bardzo szybko opanujesz. To bardzo proste oraz intuicyjne rozwiązanie, które pozwoli rozpoznać rodzaj powiadomienia bez zerkania na wyświetlacz.

nik_5469

Zegarek pozwoli ci przejrzeć powiadomienia, ale aby na nie odpowiedzieć, musisz skorzystać z telefonu. Funkcje inteligentne ograniczono tu do niezbędnego minimum, TH24/7 poinformuje o połączeniach przychodzących, SMS-ach, wiadomościach z komunikatorów internetowych oraz zaplanowanych spotkaniach.

nik_5462

Może nie znajdziesz tu pulsometru, który zmierzy puls czy GPS-u, który zarejestruje trasę twojego treningu, ale zegarek wyposażono w prosty krokomierz, który powie ci, jak aktywnie spędzasz dzień.

nik_5440

Programiści od HP zadbali także o to, aby zegarek nie rozpraszał cię co chwila nieistotnymi komunikatami: możesz ustawić listę pożądanych i niepożądanych kontaktów oraz wskazać godziny odpoczynku, w których TH24/7 nie będzie niepokoić cię żadnymi powiadomieniami.

Wady? Zegarek Tommy’ego Hilfigera dopiero debiutuje na polskim rynku, a co za tym idzie, cierpi na dość powszechną chorobę gadżetów wieku dziecięcego – nie wyświetla poprawnie polskich znaków. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z producentem i ten zapewnił, że problem zostanie wkrótce rozwiązany wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Zdaniem Stuffa

nik_5477

Kolejny dowód na to, że minimalistyczne gadżety są najlepsze: TH24/7 idealnie sprawdzi się jako elegancki dodatek do garnituru, który dyskretnie poinformuje cię o tym, co dzieje się na twoim telefonie. Doskonałe połączenie klasycznego stylu z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Zdjęcia: Alicja Żebruń

PODOBNE POSTY

Odpowiedz