Pierwsze wrażenie Apple iPhone 8

iPhone 8 (od 3 479 zł / apple.com) wygląda znajomo, ale ten najtańszy i najprostszy spośród nowych iPhone’ów nie jest tak przewidywalny, jak się wydaje.

Wszyscy rozmawiają o iPhonie X oraz 8 Plus, ale tak naprawdę większość klientów sięgnie po iPhone’a 8. Dlaczego? Głównie z powodu niższej, przystępniejszej ceny. Poza tym jest to najbardziej klasyczny iPhone spośród tych zaprezentowanych w 2017 roku. Jeśli ktoś szuka innowacji, ale nie rewolucji, wybierze ósemkę.

Jeśli kupisz iPhone’a 8, nie skorzystasz z podwójnego aparatu z modelu Plus, a wyświetlacz nie będzie tak dobry jak ten w X. Apple powinien nazwać go iPhone Basic… choć byłby to marketingowy strzał w stopę.

Zakup iPhone’a 8 jest po prostu rozsądnym rozwiązaniem. W zeszłym roku posiadacze 6s przesiedli się na 7, aby skorzystać z lepszego aparatu i szybszych podzespołów, a dziś z tego samego powodu sięgną po model 8. Mimo pewnych braków, to wciąż bardzo udany telefon, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Kup go bez wahania, ale pod warunkiem, że nie zzieleniejesz z zazdrości na widok iPhone’a X twojego kumpla. Oto czym cię skusi i odrzuci:

To iPhone. Pod jednym względem iPhone 8 jest lepszy od 8 Plus – mniejszemu modelowi bliżej do estetyki klasycznego iPhone’a. Jest większy, grubszy i cięższy niż swój poprzednik, a przy tym znacznie sprytniejszy. Niestety, aparat wciąż wystaje ponad obudowę.

Lepszy obraz. Podobnie jak 6 i 6s, wyposażono go w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1334×750. Poprawiła się za to jakość samego wyświetlacza – kolory są mocniejsze i bardziej wyraziste, telefon korzysta z technologii kalibracji obrazu True Tone znanej z iPadów.

(Nie)rzeczywisty. iPhone 8 również wykorzystuje procesor A11 Bionic. Ten układ zaprojektowano z myślą o współpracy z rzeczywistością rozszerzoną. Być może aplikację Housecraft odpalisz na modelu 6s, ale to na iPhone’ach z serii 8 będzie działać najpłynniej.

Co z baterią? Bateria w iPhonie 8 ma działać tak długo jak ta w modelu 7 i dwie godziny dłużej niż w 6s. Jeśli przez większość czasu będzie podłączony do Wi-Fi i nie będziesz zamęczał go grami, przepracuje cały dzień. Naładujesz go albo szybką ładowarką przewodową, albo bezprzewodowo.

Zrobi dobre zdjęcie? Na papierze aparat nie wygląda przełomowo: matryca 12 mpx współpracuje z obiektywem f/1.8 ze stabilizacją obrazu, absolutny rynkowy przeciętniak w tej klasie urządzeń, nic ponadto. Jeśli zależy ci na doskonałych zdjęciach, postaw na podwójny aparat z 8 Plus. Ale pamiętaj, że Apple kontroluje zarówno oprogramowanie, jak i podzespoły, dlatego mimo przeciętnej specyfikacji aparat w iPhonie 8 robi świetne zdjęcia, dobrze nasycone i o zadowalającej ostrości. Jego największa wada? Słabo radzi sobie w słabym świetle.

ZDANIEM STUFFA

Model 8 nie jest rewolucyjny, istnieje wiele lepszych telefonów z Androidem. Ale to wciąż dobry i wydajny smartfon z genialnym aparatem. Nie nazywalibyśmy go iPhonem przyszłości, ale i tak warto go mieć.

Specyfikacja

Ekran 4,7” 1334×750 IPS LCD z True Tone i 3D Touch Procesor Sześciordzeniowy Apple 11 Bionic System Apple iOS 11 Aparaty 12 mpx główny, 7 mpx przedni Bateria 1821 mAh Pamięć 64/256 GB RAM 2 GB Wymiary 138x67x7,3 mm, 148 g

PODOBNE POSTY

Odpowiedz