Pierwsze smartfony Google

Co ty gadasz, przecież od wielu lat Google sprzedawał Nexusy!

…które były produkowane przez firmy zewnętrzne i tylko ozdabiane logo Google. Seria Pixel to mała rewolucja w tej firmie, urządzenia są od początku do końca opracowywane w siedzibie Google, zarówno pod kątem programowym, jak i sprzętowym, zupełnie tak jak smartfony od Apple. Światło dzienne ujrzały dwa urządzenia, Pixel oraz Pixel XL, które różnią się – jak sama nazwa wskazuje – rozmiarem. Klasyczny model ma 5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD a 5,5-calowego Pixela XL wyposażono w panel o rozdzielczości QHD. Oba zaprojektowano jako urządzenia wprowadzające klientów do świata sztucznej inteligencji od Google.

Sercem obu urządzeń jest procesor Snapdragon 821 pracujący pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Jak przystało na urządzenia z ery fotografii mobilnej, wyposażono je w porządne aparaty – przedni 8mpx oraz główny 12,3mpx z superszybkim trybem HDR+. Jeśli to nie przekonuje cię do tych słuchawek, być może skusi cię inna informacja – posiadacze Pixeli otrzymają nieograniczony dostęp do chmury danych Google do przechowywania zdjęć. Choćbyś sfotografował cały świat wzdłuż i wszerz, wszystkie pliki zmieszczą się w chmurze.

Smartfony Pixel będą też pierwszymi urządzeniami tak ściśle powiązanymi z algorytmami Google, w pełni skorzystają z potencjału tkwiącego w sztucznej inteligencji. Co to oznacza? Przede wszystkim wdrożenie inteligentnych algorytmów do usługi OK GOGLE. Czym to się skończy? Przekonamy się pewnie za kilka miesięcy.

Niestety, nie doczekamy się w najbliższym czasie polskiej premiery urządzeń i jeśli ktoś zainteresuje się Pixelami, będzie musiał ściągać je z zachodnich rynków. Oba modele dostępne będą w wersjach 32GB oraz 128GB i będą kosztować odpowiednio649$ za wersję Pixel oraz 769$ za Pixel XL.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz