Photoshop sam przerobi zdjęcia

Drżyjcie fotomontażyści, Adobe pracuje nad algorytmem, który odbierze wam pracę.

Dzięki Photoshopowi można zamienić zwykłe zdjęcie w małe dzieło sztuki, zupełnie zmieniając jego charakter. Program pozwala także zapisywać swoje transformacje, aby szybko i sprawnie nadać ujednoliconą stylistykę serii zdjęć. A wkrótce może zyskać funkcję, dzięki której fotoedytorzy staną się zbędni. Jednym kliknięciem wystylizujesz swoje zdjęcie na inną fotografię.

Naukowcy z Cornell University opracowali we współpracy z zespołem Adobe dość intrygujący algorytm, który potrafi przenieść stylistykę jednego zdjęcia na drugie, totalnie odmieniając jego oblicze. Przerobione fotografie wyglądają tak, jakby grafik spędził długie godziny na ich obróbce. Nie wszystkie pliki wynikowe są idealne, ale jak na pracę w całości wykonaną przez algorytm prezentują się doskonale.

Słoneczne miasto może zamienić się w nocną panoramę, domek otoczony zielenią przybierze kolory sepii, pochmurne jezioro zaiskrzy się feerią barw a jaskrawożółty kwiat przybierze barwę krwistej róży. Algorytm analizuje zarówno kształty jak i kolory na zdjęciu, dzięki czemu fotomontaż wygląda zjawiskowo.

Photo-Style-Transfer-example-3

W chwili obecnej funkcja ta jest wyłącznie przedmiotem badań laboratoryjnych i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do oficjalnej dystrybucji. Nie oznacza to jednak, że nie można z niej korzystać – dokumentację techniczną można znaleźć na stronie uniwersytetu, a sam algorytm można na serwisie GitHub.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz