Pebble w rękach Fitbit

Zegarki Pebble rozpędziły rewolucję gadżetów do noszenia. Teraz ich producent zostanie sprzedany.

Od czasów pamiętnej pierwszej zbiórki na zegarki Pebble minęły już cztery lata. Mimo iż każda kolejna edycja tych zegarków sprzedaje się na Kickstarterze coraz lepiej, firma nie cieszy się zbyt dobrą sytuacją finansową, dlatego od pewnego czasu jej właściciele szukali kupca, który chciałby przejąć markę. Jak podali dziennikarze The Information, kupiec już się znalazł i ma być nim firma Fitbit, która również zajmuje się produkcją inteligentnych gadżetów fitnessowych. Obie firmy milczą na temat szczegółów przejęcia, ale los Pebble został już przypieczętowany.

Mówi się, ze Fitbit przejmie wszystkie prawa do dysponowania własnością intelektualną, czyli m.in. system operacyjny, który napędzał te zegarki. Oznacza to, że marka Pebble może całkowicie zniknąć z rynku, co z pewnością będzie smutnym wydarzeniem – w końcu bez niej nie byłoby ani Apple Watcha ani zegarków z Androidem, to sprzęt Pebble udowodnił, że na świecie jest zainteresowanie na inteligentne gadżety do noszenia.

Z drugiej strony know-how Pebble trafi w dobre ręce i jeśli Fitbit dobrze wykorzysta wykupioną firmę, może okazać się, że przejęcie to wyjdzie na dobre zarówno kupującym jak i nam, klientom. Na co liczymy z całego serca.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz