Pebble Core i Time 2 znikną z rynku

Przejęcie Pebble przez Fitbita może doprowadzić do wycofania Core i Time 2.

Pierwsza zbiórka na zegarki Pebble zakończyła się ogromnym sukcesem, kolejne tylko go pogłębiały. Ale mimo milionów zebranych na Kickstarterze, firma nie wyszła na finansową prostą, dlatego została poniekąd zmuszona do tego, aby wykupił ją zewnętrzny podmiot. Trafiło na Fitbita, firmę która chce rozwinąć swoje portfolio sportowych gadżetów korzystając z know-how Pebble. Niedawno informowaliśmy o tym, że w związku z tym przejęciem może zniknąć marka Pebble, a dziś okazuje się, że z rynku mogą zostać wycofane najnowsze produkty, Core oraz Time 2.

W tym roku Pebble zaprezentowało światu trzy nowe gadżety, z czego jeden już trafił do osób, które go zamówiły, mowa tu o zegarku Pebble 2. Pozostałe gadżety wciąż są w fazie przedsprzedaży, a niektórzy użytkownicy kupili je na zbiórce na Kickstarterze. Jak twierdzą dziennikarz Bloomberga, raczej nie doczekają się zamówionych urządzeń, a firma zwróci im pieniądze, które zainwestowali w rozwój firmy.Uczciwe rozwiązanie, choć jest wyraźnym sygnałem, że marka Pebble powoli odchodzi do lamusa i zostanie wyparta przez produkty z logo Fitbit.

Ciężko przejść nad tą decyzją obojętnie, w końcu Pebble rozpoczęły mały boom na gadżety do noszenia i tak nagłe wycofanie z dystrybucji Core oraz Time 2 na pewno odbije się na wizerunku firmy. Być może pod marką Fitbit stare pomysły rozwiną skrzydła i w końcu powstanie idealny zegarek inteligentny. Na co po cichu liczymy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz